Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántja az anyanyuszi a...

Miért bántja az anyanyuszi a kicsiket?

Figyelt kérdés
3 hetesek, már esznek. egy reggel kimentem és az egyik kis nyuszinak ki volt esve az egyik szeme, a másik meg visított mert kergette az anyja,neki vérzik az orra és bedagadt az egyik szeme, elválasztottuk őket.
2012. márc. 28. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki volt esve az egyik szeme??!!

Te jó ég!

Előző fialásnál nem tapasztaltatok ilyesmit?

A 3 hetes időszak már pont az elválasztás ideje, de nem tudom, hogy miért volt ilyen agresszív az anyuka...

Viszont most már ne rakd őket egybe, nehogy még egyszer megtörténjen.

2012. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
első fialása volt visszaraktuk őket egymáshoz, a kicsik örültek hogy visszaraktuk őket az anyjuk meg nyalogatta őket. de most 3 órahossza után is szépen pihennek együtt
2012. márc. 28. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

újszülött nyulaknál szokott előfordulni hogy pár nappal a szülést követően az anyanyúl MEGESZI a kicsinyeit.

Ez elsősorban azért fordul elő mert túl sokszor nézegetik a nyulat és ezzel stressznek van kitéve...nyugodt környezetet kell biztosítani és naponta 1x odamenni hozzá (reggel, amikor enni adsz neki) utána békén kell őt hagyni. Általában ha falun laksz akkor ott csend van és nem zavarja a nyulat az autók zaja...stb.

A második gond ami elő szokott fordulni: a kevés folyadék.... ha nem kap elég vizet a nyúl akkor szépen megeszi a kicsiket és ez által pótolja az elvesztett folyadékmennyiségét...szóval mindig legyen elegendő friss vize és kajája....és ne nézegesd őt óránként!

remélem segítettem...

2012. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gyarfas LAszlo válasza:
Van egy szep nagy nosteny nyulam szeptember 6-an raktam be bakhoz es nagy a hasa szerintetek terhes-e es tobbet eszik
2012. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!