Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kosorrú nyuszinak mi szükséges?

A kosorrú nyuszinak mi szükséges?

Figyelt kérdés

A következők a kérdéseim :

1.Mi kell a nyúlketrecbe? (tartozékok)

2.Mit egyen a nyuszi?

3.Mennyit legyen egy nap szabadon?

4.Bak vagy nőstény nyulat válasszak?

Bocsi ezt a sok kérdést de szeretnék egy nyuszit ja és a tapasztalatokat várom kitörő örömmel :)

előre is köszönöm



2012. márc. 28. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Sztem ugy érdemes választani a ketrecet,hogy abban már vannak tartozékok...amúgy:ház,nehéz(kerámia) tál,itató,nyuszi wc,szénarács.meg esetleg játékok amit rághat.stb....ja és fogkoptató.

2.A legszükségesebb tápláléka a széna mindig legyen elötte,akárcsak friss víz!és vlmilyen táp(a hollywod-os a legjobb).és 3 hónapos korától fokozatosan lehet adni neki gyümölcsöket zöldségeket(zömmel k betűseket nem ehet).

3.Legalább 3 órát.

4.Első nyuszinak ajánlottabb a bak,mint a nőstény,de dönts te ezek az átlag tulajdonsákok alapján:

Bak:

- ivarérettség után jelöl, ennek szaga lehet

- udvarláskor "jelzőpisivel" kedveskedhet

- az udvarlási "zümmögést" gyakran hallatják, ha a családdal vannak

- barátkozóbb, hamarabb "nyílik" új helyen

- méretében fajtán belül általában kisebb

- kevésbé agresszív, mint a nőstény (igen, bizony!)

- nem területvédő

- jobban bírja a "strapát", tehát gyerekek mellé ideálisabb

- idősebb korban is hajlandó befogadni új nyuszit maga mellé (ivartalanítva természetesen, és csak nőstényt!)


Nőstény:

- kevésbé jellemző a jelölés (de nem kizárt! vannak nőstények, akik bizony jelölnek erős szagot árasztva)

- a területvédő agresszivitás előfordulhat

- kissé "maguknak valóbbak" mint a bakok

- csendesebbek, kevésbé "beszédesek"

- méretükben nagyobbak lesznek, a hízásra eléggé hajlamosak (az etetésükre nagyon oda kell figyelni!)

- ivarzáskor kaparhatnak, széttúrhatják, átrendezhetik a ketrecet, álvemhesség könnyen felléphet

- egy nőstény a fő ivarzási cilkusokban kb. két hetente ivarzik

- idősebb korban (ivartalanítva persze) még bakot sem biztos, hogy hajlandó maga mellé fogadni (a területvédelem erős bennük)

Remélem tudtam segíteni,ha van még kérdésed írj csak!:)

2012. márc. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)

Ajánlom még ezt az oldalt,sok mindent tanulhatsz itt és ha regisztrálsz(ami ingyenes) akkor kérdezhetsz itt bátran:)

(a fórum menübe menj,illetve a GYIK-be)

2012. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,

1.Mi kell a nyúlketrecbe? (tartozékok)

Minimum 100-as ketrec legyen de inkább nagyobb. Legyen benne egy wc, házikó, önitató, kajás tál, tehetsz be neki valami játékot is, nem kell drága, wc papír gurigát is szeretni szokták:)


2.Mit egyen a nyuszi?

Mindig legyen előtte széna, reggel-este kapjon tápot, de nem kell sokat. Ha nem eszi a szénát, vegyél vissza a tápból. Zöldségek, gyümölcsök csak szárazon de előtte nagyon mosd meg, salátát ne is nagyon adj, mert sok a vegyszer benne. Füvet is csak szárazod adj, mert ha nedves, felpuffadhat. Fokozatosan szoktasd a zöldségekhez és gyümölcsökhöz ha még nem evett előtte.


3.Mennyit legyen egy nap szabadon?

Minél többet:) de szerintem 2 órát minimum. Mindent meg fog rágni, amit csak elér, és nem lehet megtanítani nekik hogy valamit nem szabad. Megértik de akkor még érdekesebb lesz:).


4.Bak vagy nőstény nyulat válasszak?

Bakok általában bújósabbak, nőstények agresszívebbek de ez függ a nyuszi személyiségétől is. Ivartalanítás egyszerűbb és olcsóbb a bak nyusziknak.

2012. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok jó választ és a linket is :)
2012. márc. 29. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Kampányolnék a leány nyulak mellett. Nekem is az van, és elmondhatom, hogy egy abszolút bújós, zümmögős, szeretetre méltó személység.

Egyébként a minimálisan kint töltendő idő 4 óra!!! Nálunk egész nap kint van, és még így is sikerült meghíznia (most fogyasztjuk le).

2012. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké köszi :) mondjuk én is lány nyulas vagyok xD
2012. márc. 30. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen itt egy kivétel az átlagból.ez annyira nyúlfüggő, hogy azt előre nem lehet kiszámítani,mégis én inkább bak nyuszit ajánlanék elsőre,de Te döntöd el:)
2012. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!