Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Örökbe fogadtunk egy nyulat....

Örökbe fogadtunk egy nyulat. Olyan 3 éves körüli. Csak az a baj, hogy elég vad. Nem enged senkit sem közel magához. Nem lehet megsimogatni, mivel gyerekek is vannak, ez szükséges. Hogyan lehetne megszeliditeni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 13:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Törpenyul, bak
2012. márc. 31. 13:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az előző gazdája nem szerette, ezért fél az emberektől. Vagy hiányzik az előző gazdája. Adj neki valami zöldséget a kezedből, és a gyerekek is csinálják ezt, de vigyázzatok, hogy meg ne harapjon. Egy idő után megszeret titeket. Én is így vagyok a hörcsögömmel, még meg kell szelidíteni.
2012. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Türelmen van a hangsúly.Nyisd ki a ketrece ajtaját,várj,hogy kijöjjön magától,ülj a földre,várj.Ha nem akar odamenni hozzád,akkor se kergesd végig a szobán.:)Valami finomságot próbálj neki kínálni a kezedből.
2012. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. márc. 31. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Hát bocsi hogy ilyet írok,de szerintem már túl öreg.Mire megszelídül,meghal.
2012. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyúl élhet 6-8évet,ez az átlag,de jó tartás mellett élhet 10-12évet is..
2012. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanított? Ha nem, hasznos lenne megcsináltatni.
2012. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Ismerem a helyzetet...

Nekem 6 nyulam volt eddig,ezek közül még 4 él,ebből a 6-ból 4 ha ránéztem,a ketrec végébe bújt,és addig nem csinált semmit,amíg el nem mentem.

Először óvatosan tettem be enni(hogy ne zavarjam),majd csak néztem,hogy valami kellemeset kapcsoljon a jelenlétemhez.Majd ezt úgy naponta 3-szor,4-szer megtettem,és még 5 napig ismételtem.

Ezután már lassan benyúltam és a HÁTÁT(ez fontos) kezdtem el simogatni.Aztán az orr simogatás,láb simogatás,a fül vakarás,ezután a fül simogatás.(a sorrend nem mindegy!)

Persze ezeket is csak fokozatosan,hetente váltani,mert különben kezdheted előröl!

Tudom sokáig tart,de nagyon megérti,nekem ezzel a módszerrel,már a tenyeremből eszik a tápot,és megértik,hogy mit akarok tőlük.

Természetesen ez fajtától is függ,de hogy megnyugtassalak,a 4 nyúlból egy törpe,2 színváltós és egy átlagos :)

2012. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) már odajön hozzánk, körülöttünk bóklászik. Hihetetlenül aranyos :)
2012. ápr. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!