Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec kell egy...

Mekkora ketrec kell egy törpenyúlnak?

Figyelt kérdés
Sokat keresgéltem az interneten, de mindenhol mást mondanak: van aki azt állítja, elég a 80x40-45-ös, mások pedig a 100x50-est ajánlják. Nektek mik a tapasztalataitok? Nem túl kicsi a 80as, nem lesz "szomorú" a nyuszim, ha abban tartom? Köszi szépen előre is!! :)

2012. márc. 31. 20:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de a tenyésztő biztosan elmondja. Ha nem, akkor elvisszük állatorvoshoz. Most három hónapos lesz: mikor kell beadni az oltásokat általában?
2012. ápr. 3. 10:40
 12/13 anonim ***** válasza:

6 hetes korában az elsőt, majd rá 4 hétre a következőt. Kaptatok hozzá oltási könyvet? Ha igen, abban benne van. Ha nem, akkor nincs beoltva és minél előbb tegyétek meg, mert RHD-t te is hazaviheted neki extrém esetben akár a cipőtalpadon is stb. A mixo pedig a vérszívók ellen véd. Mindkettő nagyon nagy százalékban halálos a nyuszikra, így minél előbb oltasd be, mert lassan jönnek a szúnyogok is! Addig semmiképp se vidd ki, amíg ezek az oltásai nincsenek meg. Ill. ha kiviszed, az oltásokon kívül kullancs ellen is védekezni kell, Neostomosan ampullát tudsz venni dokinál, ezt kell feloldani 1 liter vízben és a bundájára permetezni.

Nem tudom merre laksz, van-e nyuszikhoz értő doki a környéketeken, de ha véletlenül Frontline-t akarnak adni a kullancsok ellen, még véletlenül se vedd meg, a nyuszikra káros! Sajnos nem mindegyik doki tudja ezt! (Pedig a Frontline használati utasításába is bele van írva, hogy nyulakra tilos!)

2012. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ja.. és az oltásokat minimum évente ismételni kell!
2012. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!