Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacoknak árthatnak...

A tengerimalacoknak árthatnak a legyek?

Figyelt kérdés
Már most 2 légy röpköd a szobámban és sehogy sem tudom elcsípni őket. Egyszer láttam a tv-ben, hogy egy nyuszi seggére lepetéztek a legyek és a lárvák szinte élve falták fel a nyuszit. Na, innen az aggodalmam. Tudom, hibás vagyok, de a malacaim nem túl karcsúak, ezért nem hiszem, h elérnék a feneküket, h megtakarítsák...

2012. ápr. 1. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt tengerimalacom, és én azt tanácsolom, h vidd el az állatorvoshoz, és oltasd be szúnyog é légy ellen! Ez azért fontos, mert ha nem is raknak petéket a legyek, akkor megcsíphetik szegényt, és mivel a legyek rohadt húsból, és ürülékből táplálkoznak, ezért komoly fertőzést kaphatnak, ami halállal is végződhet! Ha semmilyen módon nem tudod elcsípni őket, akkor fogj egy lapos kistányért, csurgasd le mézzel, és tedd ki a szobád közepére. A legyek az édes illatra rászállnak, és beleragadnak. A másik módszer a légypapír, ami viszont pénzbe kerül, de az is hatásos lehet! Amúgy még próbálkozz leütni őket légycsapóval, vagy lefújni őket Raid-del, vagy egyéb rovar, bogárirtó szerrel. Ha a fújást használod, akkor vidd ki a malacokat a szobából, és miután a legyek elpusztultak, szellőztess ki, és csak utána vidd őket vissza. Amúgy szerintem ajánlatos az ablakokra felszerelni szúnyoghálót, mert ha nyáron szellőztettek,(ami nagyon fontos a melegben) akkor semmilyen kártevő nem jön be. Remélem segítettem! Szia!

2012. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
már megvannak a kis dögök...egyébként arra gondoltam, h nyáron szúnyoghálóval lelepem a ketrecet.
2012. ápr. 1. 18:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt olyan év hogy annyi szúnyog volt hogy a kis őzek elpusztultak :S Én úgy tudom (erősítsetek meg) hogy a malacok nem érzékenyek a szúnyogcsípésre úgy mint a nyulak. A legyek nálunk óhatatlanul belepetéztek a forgácsba. Eddig semelyik állatomnak nem lett tőle baja. Gondolom fogdosod, kiveszed, eteted, nézegeted őket így ha annyira sok ürülék tapadna rá akkor azt észrevennéd és leszednéd. Amúgy szerintem egy normálisan etetett és egészséges malacnál ennek nem szabadna előfordulnia. Ha mégis akkor egyből doki. Ha hosszú szőrűek és eddig is beleragadt nekik ott akkor vágd le ott a szőrt. Amúgy ne izgulj ez miatt. Ha rendesen van takarítva a helyük és tiszták, egészségesek akkor nem szabad gondnak lennie. :) A legek pedig engem is roh@dtul idegesítenek, így kint jobb nekik:P A légylárvák (ne ijedj meg) régen pl a katonák sebeibe is belepetéztek. Hidd el nem lesz baj nyáron. A szúnyogháló lehet berekeszi a hőt a ketrecben de még nincs nyár így majd meglátod:)
2012. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!