Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Éjjel nem hagynak aludni a...

Éjjel nem hagynak aludni a deguim, bezárhatom őket éjjelre valami oduba?

Figyelt kérdés
2 napja vannak deguim.Egész nap alszanak,de éjjel kibírhatatlanok! egyszerűen megőrülök,hogy rágcsálják a ketrecet,mászálnak a rácsokon,hajtják a kereket,stb..sajnos nincs lehetőségem hogy máshova tegyem őket! ha bezárnám egy kis oduba őket? szabad? de csak éjszakára.akkor nem tudnak semmit csinálni,és kénytelenek lesznek aludni,nem?!
2012. ápr. 2. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ott őrjöngenének bent, egyfolytában kaparnák, rágnák az odút, hogy szabaduljanak.
2012. ápr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor mit tudnék csinálni?:/
2012. ápr. 2. 07:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmit. Mondjuk degum nem volt csak hörcsögöm, de az is egész éjjel hajtotta azt a kereket meg mászkált a rácsokon. Éjszakai állat, vele jár. talán ha nappal ébren tartod valahogy és sokat járszol vele, kifárasztod akkor elalszik éjszaka. De nem biztos.
2012. ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a deguim abbahagyták az éjjeli zörgést, hogyha rájuk kiabáltam, vagy valami hangos zajjal megijesztettem őket. Hamar rájöttek, hogy mit akarok. Csak ezzel könnyen felébreszthetsz mást is a lakásban. :D
2012. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mivel tudnám őket megijeszteni?:))
2012. ápr. 2. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Háát egy hangos "cccss"-vel, vagy volt hogy doboltam a lábammal vagy valamivel, vagy tapsolsz néhányat (nálam ez azért jó mert a nagy belmagasság mellett jól visszhangzik).

Ezektől nappal lehet, hogy nem ijednek meg, de éjjel a sötétben, csendben egy ilyen hirtelen zaj kizökkenti őket egyből a rácsrágásból. Csak persze, utána újra kezdik :) De azért érdemes próbálkozni, az enyémek egy idő után csendesek lettek ettől teljesen, egész éjjelre.

2012. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is csinálták egy darabig a deguim de elégvolt ha csak rácsaptam a ketrec tetejére ha ez sem válik be vedd ki a kereket az mindig beválik!
2012. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kell nekik egy 32 centis mókuskerék, amiben napi 10-20 km lekocognak, (most szereltünk rájuk biklis órát...) reggel berakod, estére hullák lesznek. Éjszakára ki kell azért eleinte akasztani, amíg átállnak.

És meséld el nekik, hogy ők nappali állatok!!! :D

És kézhez kéne őket SOS szoktatni, mert azért lapítanak napközben, mert még félnek tőletek. Ha megszeretnek alkalmazkodnak a napirendetekhez.


Amíg nincs kerék futtathatod őket, egy (vezeték, vegyszer, mérgezőnövény mentes) biztonságos szobába, elalvás előtt 4 órát.

2012. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!