Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet házi nyulat szobati...

Hogy lehet házi nyulat szobatisztaságra szoktatni? Tippek?

Figyelt kérdés

Ja és hogy mivel lehet szagtalanítani őket? :)


előre is köszi =)

MINDEN érdekell a házinyuszikról, amit tudtok, tapasztalatok, mindent szivesen fogadok. puszi nektek :)


előre is köszi


2009. jún. 16. 12:26
 1/3 anonim válasza:
Nyulketrecben kivalaszt egy sarkot maganak par napon belul, oda rakj egy nyul WC-t [alomtalcat]. Nem feltetlen szagos, az enyem peldaul egyaltalan nem az. :) Fogkoptatoja mindig legyen, szena mindig legyen elotte, friss viz is, napi 1 repa vagy egy fel alma, neha salata. Kekszet semmikepp.
2009. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nyuszik elméletileg maguktól rászoknak a kis sarkukra. Az első napokban mikor megkérkezik, amúgy is a ketiben kell tartani, hogy megtanulja az az otthona valamint, hogy onnan nyugodtan szemlélődhessen felmérhesse a terepet. Itt ő majd magának kijelöli a kis sarkát és onnantól kezdve oda fog járni mindig.

Persze bogyók lehetnek szanaszéjjel, ez azért van, mert a nyulaknak nagyon gyors az emésztésük és nem feltétlnűl ér haza kisebb baleset nélkül. De ez tényleg csak minimális mennyiség és könnyen fel lehet kapkodni és kidobni. Száraz is, szal piszkot sem hagy maga után.


A pisi elméletileg nem büdös. Mondjuk nekem törpenyulam volt, de találkoztam már házinyullal is, azoknál sem éreztem. Ha mégis, esetleg próbáld ki a pellett alapú almot, az a szagot is beszívja, nálunk a macskánál is működött pedig az tényleg büdös. Vagy ha még kell egy kis extra, mi szórtunk alá sima egyszerű alomszagtalanítót. Őt nem zavarta és kellemes illat volt a környékén.


Még annyi, hogy nem tudom mennyi idős a nyuszid, de ha ivarérett akkor esetleg jelölhet. Akár fiú, akár lány. Ezen tudsz segíteni ivartalanítással. Amúgy is nyugodtabb lesz tőle és az életét is meghosszabbítod ezzel.

2009. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

jujj köszike :)

nincs nyuszim, csak szeretnék, és anyáéknak kellenek az érvek. :):)


szurkoljatok, hogy megengedjék, puszii

2009. jún. 18. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!