Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz házi nyuszim és bent...

Lesz házi nyuszim és bent szeretném tartani a lakásban! Adnátok tippeket a tartásáról? , , Szobatisztaságra" nevelés. Stb! Minden info érdekel!

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem törpenyulam volt, de sose hallottam olyat, hogy egy nyúl szobatiszta lenne (igaz olyat sem, hogy "normál" házinyulat lakásban tartanak...jó ötlet ez??).

A helyén mindig egy sarokba végezte a dolgát, de ha kiengedtem ott potyogtatott ahol éppen eszébe jutott.

2011. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát, bizony, házinyúlnak jó nagy ketrec kell majd, én a helyedben csináltatnék, mert akkora, ami neked kell, talán nincs is! :) Ha azt vesszük, hogy egy törpének kell 100*50-es, akkor a házinak simán elkélhet ennek a háromszorosa is.


Magától rá fog szokni a szobatisztaságra.


Amúgy azt ehet, mint egy törpenyúl, csak nyilván többet, neten rengeteg anyagot találsz erről.

Házinyúlnak való tápról én lebeszélnélek, hiszen azt hízatásra fejlesztették ki, te pedig nyilván nem akarod majd levágni, hanem egészségesnek akarod tudni. :)

2011. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
nagyon finom húsa van
2011. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez marhaság.A nyulakat nem lehet szobatisztaságra nevelni,többször is próbáltuk.Tartottunk nyulakat ketrecben is,voltak nagyon modern és hagyományos ketreceink is,talán még a hagyományos ketrecben fel lehetett fedezni valami koncepciót,hogy hová (szeretett volna)bogyózni.Lakásban tartani nyulat a szobatisztaságon kívül azért sem jó ötlet,mert ugyan nagyon aranyos,mikor kikandikál a füle a szekrény mögül,de mikor észreveszed,hogy megrágta a fotel lábát és a kedvenc cipődből is papucsot faragott,hát...
2011. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem van törpenyuszkóm.Az enyém csak akkor van a ketrecben, amikor suliba vagyok, amúgy egész nap kint van.A szobatisztaság annyi, hogy a szobába egyáltalán nem bogyózik és a pisi egy helyre megy.Általában, amikor kint van akkor csak enni és inni meg vissza.Az első napokban nem fog nagyon érdeklődni, de ez hamar megszűnik majd.A fogára kell vigyázni, hogy ne nőljön túl.A karmait is vágatni kell ha bent van a lakásban, mert nem tud úgy kopni. Kb. ennyi ha valami érdekel, írjál még.
2011. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor lehet lemondok róla!Volt már benti nyuszim vad nyuszi volt!Párom találta!Bent volt a szobába!Mindig itt feküdt az ágyunk mellett a földön!Raktam alá egy bútorlapot amin volt zacsi és ruha arra pisilt mindig!Bogyózni pedig össze vissza!:-s Arra nem lehet szoktatni hogy csak a ketrecébe ürítsen?
2011. márc. 3. 22:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem a házinyulam a fürdőszobában lakott, és volt egy tálja, amiben alul újságpapír volt, rajta meg széna, fából eszkábáltam és PVC padlóval vontam be, teljesen vízálló lett. Ez egy négyzet alakú tál volt, így beraktam a sarokba, és az olyan szobatiszta volt, máshova nem is bogyózott. Sőt első 3 napban úgy parázott, hogy ki se mert ugrani a tálból, pedig nem volt magas. A kajáját meg egy kisebb tálba raktam de ugyanoda csináltam egy kis polcot rá. Aztán később már rohangált a fürdőben, és később nyáron már nem vettem szénát, hanem mindig szedtem füvet és azt raktam alá. Aztán így élt sokáig, és jó nagy dagadt lett, és a fürdőbe meg az ajtó nyitva volt, de egy lap volt alul az ajtón, kb térd magasságba, azon nem ugrott át. Úgy lehetett bemenni, hogy átléptem a lapot.

Aztán később már csak szakadt edzőcipőbe mertem bemenni, mert a hülyéje mindig harapott. Meg a mosógépre is felugrált így azt mindig be kellett csukni. A gép kábele meg el volt dugva, a gép mögé, hogy azt ne tudja szétrágni. Oda mögé nem fért be. Egy ideig félt a mosógéptől, mikor mostam volt, hogy ki kellett vennem a nyulat, de végül megszokta és már nem félt. Aztán olyan bunkó lett, mindig harapott, de szórakozásból aztán kiröhögött, de komolyan.


A vége az lett, hogy odaadtam egy nőnek kertes házba, aztán kiderült később mikor mentem át hozzájuk, hogy levágták és megették. Nekem nem mondta, hogy ez a célja vele, na mindegy :/

2011. márc. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A házinyulat én sem tartom jó ötletnek a lakásba, pont azért, ami már elhangzott itt. Ketrecben kell tartani, ha nem vagy otthon, de elég nagy hely kell neki, bár nem tudom, mekkora szobád van, mekkora ketrec fér be.

A szobatisztaság a legtöbb nyuszinál alap, az enyémeknek a pisi az egyik sarokba megy a wc-be, a legtöbb bogyó szintén oda, a maradék meg a ketrecbe. Elő szokott fordulni, hogy egy-egy bogyót elszórnak a lakásban, de nem sokat, és azért ez nem olyan trutyis, mint más állat széklete. Feltakarítom és kész.

2011. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
tegnap 21:43-es vagyok.Rá lehet arra szoktatni, egy helyre bogyózzon, de az nagyon sok idő.Mivel nekem egész nap kint van neki a ketrece a nagy alom(ebbe megy a bogyó) és a nyuszi WC-be pedig a pisi.Az etető és itató kint van a szobába,csak akkor rakom vissza ha vissza megy a nyuszi a ketrecbe.
2011. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Miazmár, hogy nem lehet?! Akkor az enyém mért az? Jó, egy-két kakit elpotyogtat, de akkor is.

Engem nem zavar ha megrág valamit, amitől nem lesz baja. Sok papucsot, füzetet elvesztettem már miatta, de az elmondhatatlan érzés, amikor ülsz a fotelban, ő felugrik melléd, és hozzád bújik. Te simogatod, és még jobban bújik, és egy jó 10 percig így ültök.

Leírhatatlan.

2011. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!