Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lisztkukacot hörcsögnek?

Lisztkukacot hörcsögnek?

Figyelt kérdés
Ma vettem hörimnek lisztkukacot. Egy kis dobozban kaptam, van benne elég sok. Hogy kell tárolni őket? Gondolok itt arra hogy jó nekik a szobahőmérséklet vagy a hidegebb hőmérséklet inkább? Meddig maradnak élve, hogy a hörinek oda lehessen adni?
2012. ápr. 3. 15:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg egyik helyen azt olvasom, hogy napi 2-3 db .. máshol meg a heti 2-3-at mondják. Na most melyik?
2012. ápr. 3. 15:01
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

ajánlatos őket hűtőben tartani így nem bábozódnak be olyan gyorsan ha meg bebázodtak akkor azonnal add oda őket neki mivel a bogarat már nem nagyon eszik meg...

naponta 1-2 szerintem de ne minden nap kapjon hanem heti 5x 1-2őt

2012. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hetente lehet adni neki 2-szer.


De én amúgy nem adnék a hörcsögnek lisztkukacot, olyan gusztustalan, na meg eközben sajnálnám is a kukacot és félteném a hörcsögöt! :))


Én inkább főzök nekik tojást meg adok fűszermentes főtt vagy sült csirkehusit...stb.stb.

2012. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most vettem először. Elég visszataszítónak tartom én is. Főtt husit én is szoktam adni, viszont főtt tojást még sosem adtam neki. De akkor kipróbálom vele azt is! Bár biztos ízleni fog a kis haspóknak. :D Fehérjét, sárgáját is odaadod neki?
2012. ápr. 3. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
a lisztkukac egy picit undi az igaz de ha kiszórsz 2-őt egy befőttes üveg tetejébe és azt berakod akkor nem nagyon van benne undorító... jahh amúgy nem kell félteni a hörit:)
2012. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

30 percig főzöm a tojást (eddig kell nekik!) és sárgáját és fehérjét is kapják. Nagyon szeretik!

Adhatsz neki még túrót, tejfölt, natúr joghurtot, sajtot is.

Én még rántotthusit is szoktam nekik adni, de úgy csinálom, hogy nekik nem fűszerezem be, csak natúrba csirkemellből rántotthusit csinálok nekik külön. Az olajat pedig jól leitatom róla szalvétával. Imádják!!

2012. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem két hörim van és én a liszkukacot hűtőbe tárolom.szerintem 1 hónapig kb.elállnak a hűtőben.én hetente 3-szor szoktam adni nekik.és 1-2 darabot.szerintem nem annyira undorító.kis tálkába teszem nekik és megeszik.:D
2012. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont a tojást kipróbálom neki. De egyébként sok dolog volt amit előtte nem evett meg és most megeszi, egyenesen imádja. :D Nem egy finnyás állatka. :P
2012. ápr. 4. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!