Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst tarthatnék?

Milyen kisemlőst tarthatnék?

Figyelt kérdés
Kisebb panelházban élünk szüleimmel, szeretnék valamilyen kisemlőst tartani. Szüleim egész nap dolgoznak, én ebédre hazajövök, majd visszamegyek suliba, így olyan állatot keresnék ami nem igényel egész napos "felügyeletet". Van iyen kisemlős? Mit tudtok ajánlani? :)
2012. ápr. 4. 11:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*ilyen
2012. ápr. 4. 11:33
 2/12 anonim ***** válasza:
Talán a hörcsög, mert a tengerimalacot ki is kell engedni az udvarra, a törpenyúlról nem is beszélve.
2012. ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Degu. :3
2012. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem kiskoromban volt hörcsögöm, tengerimalacom, nyulam és vadászgörényem is, mert szüleim nem engedték a macskát. Most csak macskám van, de már nem is lakom panelban... Egyik kisemlős sem tud annyi szeretet adni, mint egy macska vagy egy kutya. Mindegyiket rendszeresen takarítani kell, mert egy nap után is szörnyen büdösek tudnak lenni.


Én görög teknőst javasolnék, vagy halakat. A görög teki csendes, nem büdös, a halakat sem kell naponta takarítani, és nagyon szépek. Persze ezeket nem lehet babusgatni, de nem is tudnak nagy károkat okozni.


Egyébként én, mikor panelben laktam, és felhagytam az állatokkal, elkezdtem növényeket nevelni, és nekem sokkal nagyobb örömet okoztak, mint a kisemlősök(ugyanakkor azóta megvannak a teknőseim és az akváriumom is). De persze nem vagyunk egyformák.


A felsoroltak közül én csak az aranyhörcsögöt ajánlom, mert a tengerimalac, ha egyedül érzi magát, szó szerint sír (az éjszaka közepén), és fel kell hozzá kelni, mint egy gyerekhez, amíg meg nem szokik az új helyén. A nyúl sok betegséget össze tud szedni, a vadászgörénnyel rengeteget kell foglalkozni és sétálni vinni, hogy szelíd maradjon. A hörcsög elvan a mókuskerékkel, de nagyon figyelj arra, hogy milyen helyet veszel neki, mert ha meglóg, az egy rémálom...

2012. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm! halakkal már próbálkoztam, de nem jött össze, teknőst, kutyát, macskát meg nem engednek a szülők. Aranyhörcsög számára megfelelő lenne ez a ketrec?:

[link]

2012. ápr. 4. 11:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Kicsi a kép, de elég sűrűnek tűnik rajta a drót, szerintem jó lehet. Viszont kell majd neki valami koptató, hogy ne rágja szét a műanyag berendezést.
2012. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a nyuszi nem büdös és nem kel naponta takarítani, én is iskolába járok a nyuszik mellet. mikor itthon vagyok ki vannak engedve, és az tökéletesen elég nekik. Suli előtt futkosnak kb 1 órát, és mikor hazajövök onnantól kezdve egész nap kint vannak. Elég őket heti egyszer takarítani, csak a WC-jüket kell kb 1-2 naponta
2012. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, de a nyuszi csak akkor érzi tökéletesen magát, ha ki tudod néha engedni az udvarra.
2012. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hörcsög szerintem is jó lenne.


Viorica,te hogy csinálod,hogy csak egyszer kell takarítani a ketrecét a nyuszidnak?Én minden nap takarítom olyan kupit csinál benne.:/

2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Törpesün, nem büdös, nem zajos, éjszakai állat, kifejezetten utálja, ha nappal cseszegetik, délutántól lehet vele érdemben foglalkozni. Hátránya, hogy nem olcsó, sem az állat, sem a tartása, de elfoglalt embereknek az életmódja miatt egyébként tökéletes :)
2012. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!