Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degukról mi a véleményetek?...

Degukról mi a véleményetek? Első kisállatnak megfelel?

Figyelt kérdés
Hallottam róluk jókat és rosszakat is, nekem annyira tetszenek. Utánanéztem a gondozásuknak is, ketrec, etetés stb. viszont egyes oldalak nappali, mások éjszakai állatnak írták. Akkor most melyik? :S Fontos lenne, miután csak az én szobámban férnek el, ahol aludnék is. Valamint kíváncsi lennék saját tapasztalatokra, mire kell különösen ügyelni a deguknál, vagy ha nektek nem jöttek be annyira, akkor miért. Még sosem volt semmilyen állatom, csak egy tengerimalacra vigyáztam 2 alkalommal, 1-1 hétig.

2012. ápr. 6. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Nappali állatok. Elég szelídek, nem harapnak. Tökéletes első kisállatok. Mi is degukkal kezdtük. Kettőt vegyél minimum, úgy érzi jól magát. Sokat voltak nálunk kiengedve, aranyosan elszaladgáltak, jöttek a falatkákért. :)

Mire vagy kíváncsi még?

2012. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van degum. Az enyém az első válaszolóéval ellentétben mikor nappali van amikor meg éjjeli. Egyik ismerősöm is a szobájában tartja őket de éjszakára kiteszi mert zörögnek. Eléggé szaporák ha fiú lány páros van de a fiú fiú páros is jól kijön. Barátságosak de az enyém ha szökik akkor szökik:D Nem jön oda falatkázni sem de ez már nevelés kérdése:)
2012. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Ha kiengedem őket, nem lenne veszélyes? Például ha nem veszem észre időben, hogy megcélozták a számítógép vezetékét. Hogy a tisztasági okokat ne mondjam. :) Azt találtam ki, hogy elkerítenék nekik egy részt, ahol szabadon és biztonságosan ellehetnek. Vagy erre semmi szükség? Túl sokat aggodalmaskodok? :S
2012. ápr. 6. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nekünk soha nem rágtak meg semmit. De mondjuk soha nem is voltak felügyelet nélkül kiengedve. Ami elérhető madzag volt, az csak az asztal alatt a számítógép madzagjai, de figyeltünk rájuk. Felugrani se ugrottak fel nagyon az ágyra, inkább a földön szaladgáltak. Hát igen, kaki gondok voltak, szóval porszívózni kell utánuk azért. Szóval ha nálatok be tudnak menni a szekrény mögé, ágy alá, akkor inkább valahogy azt zárd el. Nálunk sosem szöktek. Naponta ki voltak engedve, szoba ajtaja zárva volt. Hogy érted, hogy szökik? Ha nyugodtan ülsz, odajön, elveszi kézből a kaját, meg tudod fogni és vissza tudod tenni. Annyi hogy ne tegyél hirtelen mozdulatokat, azaz ne ijesztgesd. Vagy vissza is mennek maguktól is a ketrecbe, ha olyan kedvük van.
2012. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Jó ötlet lekeríteni először egy kisebb részt a szobádban, amíg megszoknak téged, odaülni hozzájuk és amikor odamennek hozzád, akkor jutalmazni valami kis finomsággal, hogy pozitív élményeket társítsanak hozzád. Aztán később megkaphatják az egész szobát. :D De arra számíts, hogy nagyon nehéz előlük elzárni bármit is, mert elég akrobatikus állatok.

Az biztos, hogy nagyon jófejek tudnak lenni, van amelyik hallgat a nevére is, meg be lehet tanítani egyszerűbb dolgokra. Csak sokat kell velük foglalkozni.

2012. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A szomszédoméknak pont az van.Szerintem nyugodt állatok.Gyengéden kell fogni is mert megharap.Szerintem aranyosak is.Ha veszel akkor ne vegyél hímet-nőstényt egy ketrecbe mert sűrűn szaporodnak.
2012. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!