Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu ellésnél ki kell venni a...

Degu ellésnél ki kell venni a fiút?

Figyelt kérdés

első ellése, és hát nem voltunk benne biztosak, hogy lesz pici, de pár napja nagyon látszik rajta, akkora hasa van, hogy mármár szétrobban:D bocsi a kijelentésért, de nagyon durva. és most észrevettük, hogy fészket csinál magának, hordja össze a kis pofijával a forgácsot.

régen volt már degunk, az úgy ellett, hogy bent volt a fiú, és nem bántotta őket. szóval gáz ha bent marad?



2012. ápr. 7. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, sőt, nálunk múltkor a papa próbált is segíteni a mamának, csak nem tudott mit, úgyhogy inkább hozzábújt. :)
2012. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogja bántani a kicsiket, sőt segít a nevelésben, az biztos... Viszont így azonnal újra fog párosodni a nősténnyel, ami azért nem túl jó.
2012. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem bántja az apa a kicsiket, emiatt nem kell kivenni. Viszont számíts rá, hogy szülés után rögtön befedezi megint a nőstényt, úgyhogy a következő szülés előtt már vedd ki és hagy őket külön egy darabig, hogy pihenhessen az anya szervezete.
2012. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kittay ***** válasza:
Nekünk is volt degunk és pl. nálunk a fiú kezdte el a fészket rakni az egész szülés alatt együtt voltak a ketrecben és miután megszülettek az anyjuk szoptatta őket de a fiú pakolgatta ide-oda a csöpségeket . szóval nem baj ha bent van a fiú is. Nem kell megijedni nálunk is óriási volt a pocija mégis csak 4 apróság volt benne.
2012. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szülés után ivarzással indul újra a deguk ciklusa, ha bent van a papa, gyakorlatilag újra fedeztetitek az anyát. Így egyszerre kell szoptatnia, és pocakot növesztenie, ami elég rövid idő alatt felemészti az anyaállatokat, és pár éven belül belepusztul egy ellésbe.

Ha a szülés alatt sikerül különtenni a papát, másfél nap után visszatehetitek, így 3 hétig csak szoptat és nem vemhes.

Átlagosan 21 naponta ivarzanak, nagy egyéni eltérésekkel: 17 és 28 napos ciklust is láttunk már...

Ha sikerül a második ciklust is elcsípni, akkor még mindig nem pihentettük a mamit, épp csak a szoptatás alatt, nem volt vemhes. Ha 3 hét igazi regenerálódást is szeretnél, akkor a szülés utáni 9. héten kéne csak fedeztetni.

Sajnos nálunk a lánydeguk jelentős része pusztul el fiatalon az ellésben. Pedig más országokban már nem ritka a 9-10 éves degu.

2012. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na ezt figyeljétek, hogy nálunk hogy történt. olvastam hogy tegyek be nekik rongydarabokat, amiknek nagyon örültek, hurcibálták fel alá, és egy aranyos kis fészket csináltak. vártuk minden éjjel, hátha meg ellik, már hatalmas volt. mondták, hogy ne zargassam őket, meg fogom hallani ha megvannak a kicsik. aztán pár nap múlva néztem, hogy mintha kisebb lenne a lány degum. a fészek se volt úgy meg, anyuval át túrtuk a rongyokat, hátha meg ellette, csak nem látjuk.hát semmi, és a degu is jól volt, nem látszódott rajta semmit. ez olyan egy hete lehetett. tegnap viszont takarítottam ki a helyét, és ahogy borítottam ki a forgácsot, és a rongyokat, ott volt 2 halott kisdegu. :( de többet nem találtam, mondjuk lehet előtte azokat kiborítottam, de tuti az volt, látszodtak még a kis fülei, meg minden. viszont már nem éltek, sőt úgy néztek ki, mint ha már 3 hete halottak lennének, (én először azt hittem egy alma, ami így össze van aszalódva.) viszont hetente cserélem az almot alattuk, és semmi nem tűnt fel. és azért ha 1 hete már ott lennének, elég szag lett volna. :\
2012. máj. 1. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!