Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2-3 nagyon pici sebnek tűnő...

2-3 nagyon pici sebnek tűnő valami van a nyuszim fülében. Ugye nem mixomatózis?

Figyelt kérdés

Most már nem tudom kihívni az állatorvost, állatkórház pedig nagyon messze van :(( A héten vinném oltani, mert addigra fogja beszerezni az orvos az oltóanyagot..

Múlt héten kint volt a nyuszim a kertben 1-2 órát...

Szóval az egyik fülén 3, a másikon 2 ilyen pici seb szerű, piros valami van..


Ugye nem mixo?:(((


2012. ápr. 10. 18:29
 1/7 anonim válasza:
próbálj meg írni a torpenyul.hu fórumba,hátha gyorsabban reagálnak,de szerintem nem myxo
2012. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

,,A betegség lappangási ideje 7-10 nap. Fertőzéskor a bőr hámrétegébe jutott vírus először helyben szaporodik, majd a környéki nyirokcsomókba jut, és ott tovább burjánzik. Ezután többnyire megduzzadnak a fülek, a szemhéjak és az orr bőre, nyálkás-gennyes kötőhártya-gyulladás és orrhurut alakul ki. Később az egész fejet ödémás duzzanatok burkolják, ún. "oroszlánfej" mutatkozik, a füleket a hatalmas kocsonyás duzzanatok lehúzzák. A végbélnyílás, a nemi szervek nyílásai környékén, esetleg a test egyéb területein is hasonló, kocsonyás duzzanatok jelenhetnek meg.


Előfordulhat az ún. noduláris/csomós alak is, amikor az előbb felsorolt helyeken csak kisebb, tömöttebb duzzanatok figyelhetők meg.


A myxomatosis vírusa valamennyi korosztályt megbetegíti és a fogékony állományokban a betegség okozta elhullás akár 100%-os is lehet. A betegség egyértelműen veszélyesebb, ha több nyulunk van, de az sincs védett helyzetben, akinek csak egy kedvence van, hiszen a szúnyogok minden állatot megtalálnak"

Ez alapján nem hiszem hogy mixo lenne:)de majd mindenképp mutasd meg a dokinak!

2012. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem újra fényben, olyan, mintha elvakart volna valamit a fülénél... Na mind1 holnap megyünk dokihoz
2012. ápr. 10. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Szorítok,hogy ne valami komoly legyen!:)
2012. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak olyan kedvetlen már 2 napja :((
2012. ápr. 10. 19:57
 6/7 anonim válasza:
Én nem tudom pontosan, de azt hiszem hogy a mixo. először az orron jelentkezik
2012. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Erwin1 válasza:
a mixomatozis maáskép néz ki holyagok jönnek ki rajta, a te esetedbe én a rüh atkára gondolok attol is kedvetlen a nyuszi mert elszivják a vérét. étolajal kend be naponta még nem mullik el, de a novascabin a legjobb, a gyógyszertárba kapható
2012. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!