Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van olyan kisállatkereskedés...

Van olyan kisállatkereskedés ahova visza leet vinni az állatot?

Figyelt kérdés

10eves lanyom szeretne egy torpenyulat.. Felek hogy ey ido utan ugymond megunja, nem foglalkozik vele.. Van arra lehetoseg ho visszviguk az allatot?

Vagy hogy lehetne kiprobalni hogy foglalkozik.e majd vele?sajnos ismerostol nem tudunk kolcson kerni


2012. ápr. 12. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az állat nem tárgy, amit kölcsön lehet kérni, aztán visszaadni, ha mégse kell. Ő egy érző lény, és ha nem tudtok róla gondoskodni (8-10 évig él egy nyúl), akkor inkább felejtsétek el az egészet!

Évek óta van nyuszim, és tökéletesen tisztában vagyok vele, milyen ragaszkodó, szeretetéhes állat!

2012. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmire nem igazán van lehetőség. Az még rendben lenne, hogy 1-2 napon belül visszaviszitek, és kicserélitek vagy ilyesmi (ha ismerős van az üzletben). De amúgy se nagyon vesznek vissza állatot, mert nem tudod bizonyítani, hogy pont ugyanazt viszed vissza, amit elhoztál, másrészt a betegségek kialakulását így próbálják elkerülni.

Tehát az szerintem nem működik, hogy mondjuk 1 hét után viszed vissza, mert a kislány "megunta".


Nem tudom, mióta vágyik a nyuszira, ha régóta akkor szerintem vásárold meg neki. Már nem olyan kicsi a lányod, remélhetőleg nem fogja megunni és rendszeresen foglalkozik majd vele. Aranyos kis állatok, biztos kötődni fog hozzá.

Ha esetleg mégsem alakulnának jól a dolgok, akkor meg esetleg eladhatod. Neten is feladhatsz hirdetést, szépen leírod, hogy kedves, egészséges nyuszi, de nálatok nem "vált be", teszel fel róla egy szép képet. Sokan vesznek így nyulat, pláne ha minden "tartozékkal" együtt adod, mondjuk egy kis kedvezménnyel.

2012. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vissza lehet vinni,pénzt nem kapsz vissza, és lehetőleg ne mond hogy vissza akarod vinni mert akkor el se adják. De ez tényleg nem úgy megy, hogy veszel egy nyulat kipróbálni. Én is akartam nyuszit kicsi koromba, nem engedték, pont ezért, mára nem is bánom. Talán próbáld ki valami kisebb, rövidebb élettartamú állattal, mondjuk egy hörcsög, de ha megunja azt is neked kell gondoznod, vagy visszavinned. A nyuszi olyan mint egy kutya, vagy egy cica, szabadon van, tanítani kell, és szeret. Félévente oltani kell, az oltás kb 4000 ft. Nem annyi hogy aranyos és kész. Ha Te nem akarsz nyulat, ne vegyél, mert az anyagiak, a takarítás valószínűleg tényleg rád hárul, visszavinni meg az állattal szemben gonoszság. Ha alapból azon gondolkozol hogy visszaviszed inkább meg se vedd.
2012. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem is, ha már most felmerül ez benned, akkor inkább ne tartsatok állatot.

Az gyakori, hogy a gyerek nagyon szeretne, megkapja, aztán meg idővel mégse olyan lelkes, de a szülő ennek ellenére gondoskodik az állatról, mert végeredményben ő a felelős. Nem a gyerek. Ha viszont Te már most tudod, hogy nem akarsz róla gondoskodni, akkor bele se vágj. Visszavinni? Hát sajnálom, hogy ilyen az eszedbe jutott.

2012. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy vadnyúl szerű nyulat, kicsaptuk a kertbe és úgy élt ott mint egy kutya, néha bejött TV-t nézni, 7 évig élt...
2012. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az jó:D
2012. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
arra van lehetőség, hogy meghirdeted eladóként, vagy ingyen elvihetőként.
2012. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező nem tartom jó ötletnek,ha már most így állsz hozzá,hogy ha nem válik be visszaviszed..Na mindegy,annyit tennék hozzá,hogy a kezdő cucc sokba lehet,több tízezer is.A kislányod mióta szeretne nyuszit?Mennyire van/vagytok tisztában a megfelelő tartással?
2012. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!