Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyulat bonyolult...

Egy törpenyulat bonyolult tartani?

Figyelt kérdés

mennyi időnként kell körmöt vágni neki? milyen időnként kell fürdetni? Miket eszik? A szobában el lehet engedni? minden nap ki kell vinni? Meddig él átlagosan egy nyuszi? ennyi neki egy ketrec?

Bocsi hogy ennyi kérdezek


2009. jún. 18. 21:53
 1/7 A kérdező kommentje:
*mennyi neki
2009. jún. 18. 21:54
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

a normál szőrűt nem kell,fürdetni,a hosszú szőrűt se,csak fésülni..


a ketrec kb.20 ezernél kezdődik..

a normális táplálása minőségi kajával(Jr.Farm pl.)költséges..


évente 1x be kell oltatni kétféle betegség ellen áltaában tavaszzal javasolt..


naponta min. 2 óra mozgást igényel a lakásban,nyakörvvel/hámmal és flexi pórázzal le is viheted a kertbe,vagy kifutóval..


érdemes ivartalanítani,így tovább él(akár 10-12 év)ha bak,nem lesz agresszív és nem jelölget állandóan, a nőstény nyulaknál pedig nem lesz méhrákja és emlőrdganata(ezzel műtötték a nyuszimat,nem gyerekjáték..)

2009. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Válaszolnék a kérdéseidre:

1. A körmét jobb, hogyha állatorvosra bízod, de ha ügyes vagy, akkor te is le tudod vágni neki, venni kell speciális körömvágó csipeszt.

2. A nyulat nem igazán kell fürdetni, eleget tisztítja ő magát, de ha nagyon akarod, akkor vegyél neki állateledelboltban speciális nyúlsampont és azzal megfürdetheted néhányszor, de biztos nem fogja élvezni, és nem is tesz jót a bőrének a gyakori fürdőzés.

3. A nyuszinak legfőképpen szénát kell adni, amit megvehetsz állateledelboltban, vagy ha értesz egy kicsit a növényekhez te magad is száríthatsz füvet, de ezt nem ajánlom, inkább vegyél. Kell még adni nekik nyúltápot, de ne olyat, ami különböző olajos magvakból áll, mert az nem jó, elhízik tőle a nyuszi, hanem olyan kis zöld gurigákat. Továbbá nagyon szeretik a legtöbb zöldséget és gyümölcsöt, ezeket lehetőleg ne olyan helyről, ahol vegyszerezik, odaadás előtt megmosva, de nem nedvesen, csak amikor már megszáradt odaadni.

4. A szobában el lehet engedni, sőt el is kell, hogy ne legyen állandóan bezárva. Még a szobatisztaságot is képes megtanulni, ha teszel neki ki alomtálcát a szobában, azért ne hagyd egyedül, nehogy valami baj legyen. Szerintem minden nap vedd ki egy kicsit a ketrecéből.

5. Átlagosan 8-9 évig élnek, de megfelelő gondozással akár tovább is elélhet.

6. A ketrece lehetőleg ne legyen kisebb 100x50 cm-nél, sőt minél nagyobb annál jobb. Legyen benne szénatartó, golyós önitató, etetőtál és valami kis házikó ahova elbújhat.

Nagyon fontos, hogyha nyuszit veszel, nagyon körültekintően nézz szét ott, ahol megveszed. Remélem segítettem és sok örömödet leled majd a nyuszitartásban :)

2009. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2009. jún. 18. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Támogatom az előttem szólókat plusz javasolnám átböngészésre a www.torpenyul.hu oldalt, ahol minden fenn van a nyusztartásról, plusz a fórumon kérdezhetsz nyugodtan.

Itt találsz megbízható tenyésztőket (én mindenképp tenyésztőtől venném és nem pedig boltban), valamint gyakorlott állatorvosok elérhetőségeit is megtalálod.


Amúgy szerintem nyuszit a legjobb tartani. Nekem volt már kutyám, macskám tengerimalacom is, tom mit beszélek! :)

2009. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
miért kerülne min. 20e-be egy ketrec? 8-9 ezerért teljesen jó, nagy ketrecet lehet kapni szénatartóval, semmi extra de nem hiszem h a nyuszi azt nézi milyen minőségű a műanyag v iesmi
2009. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én nyuszim kertece 9000 volt...
2010. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!