Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legokosabb kis rágcsáló?

Melyik a legokosabb kis rágcsáló?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a degu :)
2009. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A patkány!!
2009. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
jaja a patkány, nekem is van, és értelmes kislény:) imádom
2009. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
95%
netom..nekem nyuszim van és hallgat a nevére, a nem szabadra, a gyerére...szal a nyúl is elég értelmes állat
2009. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a patkány, okosak, kedvesek. Mégis sokan nem szeretik őket :(
2009. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
A csincsilla. Megtanulja a nevét, hívásra oda is jön. Türelemmel megtanítható pl. aportírozásra is.
2009. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a patkány nagyon intelligens, okos állat. Nekem még nem volt, csak hallottam.
2009. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

teljesen egyértelműen a patkány. nekem van öt, de nem ez alapján mondom (bár őket ilyen alapon választottam).

közkeletű tévedés, hogy egy állat intelligenciája attól függ, hogy hallgat-e a nevére. alapvetően nem ezen mérhető le. hanem pl. olyanon, hogy mennyit játszik az adott állat. minél intelligensebb, annál többet játszik.


bár a patkány nem játszik úgy, és olyan formában, mint a kutya és a macska, mégis elég sokszor megfigyelhető náluk, hogy bizonyos tárgyakkal, a társaikkal, vagy a gazdi türelmével szórakoznak :)


az intelligencia persze még sok tulajdonságból áll össze. mégis, általánosan elfogadott tudományos tény, hogy a rágcsálók közül a legokosabbak a patkányok.


én nem tudom, hogy hallgat-e a nevére -bocsi, nyuszigazdik, de szerintem a nyúl nem hallgat, hanem felismeri azt a hangsort, dallamot ahogy hívod, ez ugyanis egy állat számára sokkal megfoghatóbb - de amikor odamegyek az enyéimhez, vagy bentről kikiabálok nekik, mindig hallom a reakciót.

persze a patkányaimat mindig egy kicsit elnyújtott, gügyögő hangom hívom, amit, mint már írtam, egy állat sokkal plasztikusabban meg tud jegyezi, mintsem egy olyan nevet simán kimondva, hogy "ödön".


meg persze gyorsan tanulnak, alkalmazkodnak, anticipálási képességük is van, na meg szocializáltak, a többi rágcsálóval szemben. a patkány ugyanis társasági lény, hordaállat, szüksége van a többiekre, így a gazdira is. igényli a simogatást, a közös tevékenységet.


a hörcsög, tengerimalac egyedül, vagy nagyon pici csoportokban él a szabadon, az embert maximum megtanulják elviselni.

a patkány szabályosan bosszankodni tud, ha nem foglalkoznak vele

remélem nem tapostam bele egy másféle rágcsáló gazdijának a lelkébe se.


de tény, hogy ha olyan állatot akarsz, ami együttműködik, érdeklődik, családtagnak tart, akkor patkányt válassz. viszont cserébe törődni kell vele...!

szerencsésebb ha két azonos neműt tartasz együtt, ők akkor is elfoglalják egymást, amikor te nem érsz rá.

2009. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Én hallottam egy olyan kísérletről, amivel a patkányok intelligenciáját tesztelték. Több állatot bezártak egy helyiségbe, és a mennyezetre élelmet függesztettek fel, amit persze egyedül egyikük sem tudott elérni. Rájöttek viszont, hogy ha egymás hátára állnak, akkor le tudják szedni a kaját - és állítólag megcsinálták!!
2009. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
én írtam a hosszú patkányos bejegyzést... ezt a egymás hátára állást nem tartom túl valószínűnek... na jó, az enyéim biztos nem erőltetnék meg magukat ennyire...:D:D:DD:
2009. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!