Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 év alatt általában hány...

1 év alatt általában hány deguja születik egy "degumamának"?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 17. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
nagyon sok. a szülés után pár órával már párzásra képes, így amíg felnevel egy almot addig kihord egy adagot, így ahogy kirepülnek a kicsik már szül is megint.
2008. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja még annyit hogy egy degu mama élete ha sokszor szül 1 max két év míg ha max egyszer kétszer szül akkor 4-5 év.
2008. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én nem igy tudom, a hörcsögök almoznak havonta, a deugnak kell 4-5 hónap, mer 6 hét kell amig el lehet választani a piciket az anyjuktól, és kell vagy 3 hónap amig kihordja őket. Csak azzal már csak az a bökkenő, hogy szét kell szedni a fiu meg a lány degut, mer különben az apa nekimegy az anyának és megöli, meg még annyi hogy nekem 4szer volt már degum az első az 6 kisdegut hozott, azt megvolt,utána elpusztult mer az apukával nem tudtuk ujraszoktatni, mer mindig nekiment, a 2. 9 picivel elpusztult még a picik is, a 3.-nak 12 pici az azért megterhelő volt és belepusztult, a 4. meg ellés közben pusztult el, szoval még a picik ki se jöttek, igy én a te helyedben nagyon meggondolnám, hogy akarjak-e piciket, mer nagyon nehéz lesz velük. Inkább csak 1-et vegyél, vagy fiu vagy lány, azt kész. Ott meglesz neked akár 4 évig is, de a kettő az nagyon húzos. Én a helyedben az egynél maradnék.

Igen tudom, hogy most nagyon elmentem a témánál, de muszály volt leirnom az "élményeimet".

2008. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
naszámoljunk...a mienk 4 havonta ellett(pontosan) és átlagosan 6 kicsit. kb 18ddegura lehet számitani,de ez nagyon kb,mert sok függ a körülményektöl is,meg a társátol...nameg el is pusztulhat pár...=(
2009. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nem tom ki írta hogy maradjon egynél

mert az nagy hülyeség,a degu egyedül magányos és depressziós lesz és ebbe hamar belepusztul

a degu olyan társaságkedvelő állat hogy mindig szüksége van játszótársra kivéve ha alszik :D

és ezért nem tanácsolom hogy egyedül legyen

2010. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!