Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát? Mennyire problémá...

Csincsillát? Mennyire problémás? Kézhez lehet szoktatni? Tűri a simít? És úgy általában a csincsikről?

Figyelt kérdés

Ha tartasz akk kérlek segíííííítssss!!!!

Köszi:)


2011. márc. 29. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

A csincsilla nem valami ölben ülős, simi-mániás állatka ( nem szereti ha összefogdossák a bundáját), és kell idő a bizalom kialakulásához, pl. hogy rajtad ugráljon át a padlón ha kint van ,stb.

Érdemes 2 csinit tartani, egyneműeket, mert ha magányosak könnyen depresszióba esnek.

Jobb esetben, helyes tartás mellett elég sokáig élnek, több mint 10 évig is, ezért nagyon felelősségteljes döntés őket választani.

És ami nagyon fontos, keress fel hobbytenyésztőket, ott biztosan kézhez szoktatott kicsit kapsz majd, nem fog harapni, vagy ilyesmi, és nem derül majd ki róla hogy más nemű mint amilyennek gondoltad, ez gyakori hiba a kereskedésben dolgozóknál... + biztos hogy egészséges, nem idegbeteg kisállatod lesz ha tenyésztőtől van.

2011. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval egyetértve, annyival egészíteném ki, hogy a fiú csincsillák kezesebbek, mint a lányok.

De ha dögönyözni szeretnéd, akkor nem ideális választás!

2011. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten arra gondoltam hogy lehessen dögönyözni, csak hogy a kezemben ott marad , nem harap stb...

Am köszi a válaszokat!:)

Ha tartasz akkor lécci írd le a tapasztalataidat!

2011. ápr. 8. 17:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem volt 2 na először is párban kell őket tartani a csin. nem olyan ölben ülős típus persze ha kiengeded felugrik az öledbe mazsi ért vagy valami de nem szereti ha simogatják mert kényes a szőrére engem nem harapott meg kézhez lehet szoktatni de nem úgy hogy simogasd egész nap ugy1-2 percet simogatod de utána elugrik
2011. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

És mennyire ragaszkodó?

2011. ápr. 8. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
háát elégé főleg már ha rég van nálad ugyan is jo tartás mellet 18 évig is elélhetnek :D gondolj bele a végére olyan lehet mint egy kutya is akár
2011. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezeket az oldalakat nyálazd át: www.csincsilla.info , www.csincsilla.hu

De hogy az utolsó kérdésedre válaszoljak, valamilyen szinten ragaszkodnak a gazdájukhoz, persze, de nagy szeretetkinyilvánításokat ne várj tőlük. :)

2011. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Internet: minden a csincsillákról!

(És még mielőtt azzal jössz, hogy de neked tapasztalatok kellenek, felvilágosítalak, hogy az információs oldalakat is tapasztalatok alapján írják csincsillatartók...)

2011. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 2. Én nem találtam nekik való nagy méretű ketrecet neten, csak 50ezernél többért, úgyhogy inkább csináltam. Ez egy szekrény, emeletes, amiben bent is tudnak szaladgálni, és van pluszban még egy mókuskerék is belül, néha belemennek kerekezni. Az elején van egy fa keret, benne nyúlrács, 2x2-es rácsmérettel, az Obiból.


Amíg az egyik csilla egyedül volt, sokat foglalkoztunk vele, és kézhez szokott. Lehet vakarni a fejét, meg a füle mögött, meg a nyaka alatt, azt szereti. De ehhez kellett jópár hónap. Minden nap kapott kézből enni, közben próbáltuk simizni. Aztán most olyan, hogy kidugja fejét a rácson, és így néz, meg aranyoskodik, játsza az agyát, és akkor kinyitjuk. És mikor így vakargatjuk a fejét becsukja a kis szemeit és úgy élvezi, olyan aranyos. Meg a hasát is engedi vakarni néha.


Később kapott egy párt, eleinte rajta ugrált, néha rá kellett szólni :) Aztán hamar összeszoktak, együtt rohangáltak itt fel-alá.


De az új csilla az nem kezes. Ő mindig a másik mögé bújik ha kézből etetjük. Szal elveszi a kaját, aztán rohan el vele a másik mögé. Viszont harapni nem harap egyik sem. Olyan finoman veszik el a kaját, hogy csak na.


Ha meg ki vannak engedve, rohannak össze-vissza, föl az ágyra is, mindenhova. Utána visszamennek a ketrecbe és kifekszenek, mint a hullák, majd esznek egy kicsit, vagy csak alszanak egy jót.


Mondjuk olyan is előfordul, hogy nem mennek vissza, ha találnak egy jó helyet a lakásban. Pl az egyik néha beköltözik a mosogató alá a szekrénybe, és onnan nehéz kiszedni :)

2011. ápr. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!