Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszis kérdés! Miért?

Nyuszis kérdés! Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy gyönyörüséges nöstény törpenyuszim! 7hós! Amikor vettem, pár napra rá már gyanus kezdett lenni nekem, hogy talán vemhessen vásároltam! Majd sokan mondták, hogy vannak nyuszikák akik vemhesség nélkül is épitenek fészket! Teltek a napok és egyértelművé vált, hogy vemhess, hatalmasra nőt a pocakja! Megbarátkoztam a gondolattal és az utolsó hétre már izgatottan vártam a nagy napot! Napra pontosan jöttek a kicsik, probléma mentesen lezajlott az ellés, 5 gyönyörüség születtet!! Nem maceráltam őket, nem piszkálgatam, az 5dik napon vizsgáltam át az almot hogy minden rendben van e! Igy is volt! Anyuci rendesen szoptatott, minden rendben volt! Kinyilt a szemük, a fülük, szépen kiszörösödtek, feszes bőrük és szép nagy pocakjuk volt igy nem aggodtam! Elkeztek kijárni, igy az anyuci etetőjét kicsit feljebb szereltem nehogy egyenek belőle! Most kéthetesek! Tegnap este láttam az egyiken hogy nem stimmel valami, külön vettem és megprobáltam megetettni cicatápival, egy cseppet sem evett, és reggelre meghalt! Ma reggel rá pár órára meghalt a másik is, pedig egészségesnek tünk, majd most mégegy!! Én ezt nem értem.., mitől lehet? Féltsem a megmaradt 2-t is??

2012. ápr. 17. 09:01
 1/6 anonim válasza:
Hívj állatorvost!
2012. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna elvenni a mami kajáját.Ha már kijönnek a fészekből,akkor már ügyesen esznek is.Szénát és tápot is.Azért is jönnek ki mert a tej már nem elég nekik és szépen átszoknak a szilárd táplálékra is.Tedd vissza az etetőt,hogy hozzáférjenek,mert így szépen sorban éhenhalnak...:(
2012. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a második is írta: szeretnének már mást is enni ezért jönnek ki a fészekből. Valószínűleg éhen haltak szegények :(
2012. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szénához és a táphoz hozzáfértek, egyedül a zöldséghez nem ( külön edényben van a táp és zöldség), de amugy több mint valószinű hogy igazatok van a doki is ezt mondta és ajánlott egy tápfélét, amit szaladtam és megis vettem, bár még nem nyultak hozzá
2012. ápr. 17. 13:16
 5/6 anonim válasza:
viz mindig legyen a nyulak elott
2012. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
es figyelj a fulukre. van hogy elgombasodnak a nyulak fulei, es bizony egy kis nyuszinal ez igen hamar keresztbetesz. ha gombas a fule - amit ugy veszel eszre ha belenezel es olyan mintha sebes lenne a ful belsejetol - akkor egy ki olajjal(etolajjal) kend be a fulet.
2012. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!