Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Afrikai fehérhasú törpesüni...

Afrikai fehérhasú törpesüni tartók, mesélnétek milyen az élet egy sünivel?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag mindenre kíváncsi vagyok. Miben tartjátok, milyen a természete, hol tároljátok a bogarakat, ha kiengeditek pisil, kakil e mindenfelé, betegek e, mennyit lehet velük játszani, simogatni őket stb stb. Olvastam róluk, és szeretnék hallani olyanokat akik sünivel élnek :)

2012. ápr. 17. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon büdös, én régebben , mikor kölyök volt , panelba lakok, naponta 2x 3x takarítottam, olyan büdös volt, s abban az egy hétben el is ajándékoztam!!
2012. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 trendkivuli válasza:
100%

Hát mi is egy törpesünivel lakunk együtt egy panellakásban, ráadásul egy szobában alszunk is vele, de az ég világon semmi szaga nincs... ha kakil akkor kitakarítod rögtön, nem hagyod ott büdösödni, és akkor tényleg semmi szag nincs. Magának az állatkának (a szőrének) nincs semmi szaga, a pisijének sem (elnyeli az alom). Nálunk olyan probléma sincs h éjszaka sokat zajolna, vagy hangoskodna, néha hallom h éppen eszik, ropogtatja a kis kajáját, vagy zizeg a forgács ahogy mászkál, de engem még talán meg is nyugtatnak ezek a hangok és jobban alszok, mert tudom h ő is jól van, éldegéli a kis életét :) Most 3,5 hónapos a miénk, kislány, só-bors színű,és sötét pofijú. Lusta kis állat, sokat alszik egy nap, barátságos, kézbe vehető, és imád enni, nem válogatós (ez egyénfüggő, sok süni nagyon finnyás) ő nagyjából mindent megeszik, a banán, a lisztkukac és a Whiskas töltötthúsos cicatáp most a kedvence. (elég sűrűn tud változni az ízlésük). Szerintem könnyű tartani.

Csak tenyésztőtől érdemes venni, állatkereskedésben nem, a tenyésztő ad hozzá származási lapot, kezdő élelemcsomagot és persze tanácsokat is :)

3-6 havonta kell féregteleníteni, én pont ma vettem neki, ő most lesz először mióta nálam van :) (a fejebúbján kell a tüskéket kézzel széthúzni és bőrre cseppenteni 1 cseppet a Stronghold nevű féreghajtó cseppből), kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá, este "letámadom" ha felébredt őkelme :D

Nappal alszanak nagyjából egyfolytában, csak néha lehet hallani h izeg-mozog, vakarózik vagy megigazítja a kis takaróját (mert az is van neki :P ).

Kell minden süninek egy búvóhely ahol nyugisan aludhat. Mi ketrecben tartjuk, nekem az olyan furi ha vki terráriumban tartja, szerintem a kecó sokkal jobban szellőzik is, és mivel levehető tetejű (a rácsos rész) ezért pofonegyszerű takarítani is.

A ketrec aljába forgácsot szórsz,és egy kis elkerített részre (vagy egy alomtálcára) cicaalmot, ide fog pisilni-kakilni (ezt hamar megtanulják) és nemmellesleg imádnak a friss cicaalomban "fürdeni" hempergőzni. :)

Én ha kiveszem akkor megvárom míg előtte kakil, mert általában ébredés után az az első h wc-zik, volt már h ezt nem vártam meg, akkor szépen odatojt a szőnyegre :D de ha figyelsz rá,és a dolga elvégzése után veszed ki,akkor nemlesz baj,nem fog 2x egymás után kakilni :)

Bocsi ha hosszú lett, egy állatról mindig sokat lehet mesélni :)

Írj ha van még kérdés :)

Szia!

2012. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 trendkivuli válasza:

Első vagyok: azt kifelejtettem h LAKTÓZÉRZÉKENY tehát tejet, tejterméket TILOS neki adni, mert elpusztul!

És melegen, 20 fok vagy afeletti hőmérsékleten kell tartani, mert könnyen megfázik (és ne huzatos helyen lehetőleg)

2012. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 trendkivuli válasza:
Első helyett másodikat akartam írni, én írtam a hosszút :)
2012. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nagyon cuki állatkák nincs velük semmi baj , csak ha elkezdik nyalogatni a tüskéjüket az picit fúúj de nem baj
2012. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nincs szaga, az enyém barátságos, nem igényel sok munkát, csak takarítani, adni neki inni-enni, plusz napi 30 percet ölben tartani, ami viszont nem mondható "munkának". :-)


Én ajánlom

2012. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

annyit fűznék hozzá, hogy a ketrecet azért nem ajánlják, mert beleakadhat a lába, leeshet amikor felkapaszkodik, sőt meg is fulladhat ha nagy a rács közötti távolság.

én inkább terrárium párti vagyok, egyrészt a zajokat is bent tartja kicsit jobban, másrészt a hőt is, pl ha télen infrázod akkor jobban bentmarad neki

2015. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!