Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá anyát meg apát...

Hogy vegyem rá anyát meg apát hogy tengeri malacot szeretnék venni?

Figyelt kérdés
Na az van hogy tengeri malackát akarok venni csak anya azt mondta hogy nem kell a lakásba állat..elég hogyha a macskák bejöhetnek a konyhába..van egy macskánk ami teljesen be jöhet az egész lakásba mert ő ,,kivétel''..Ma néztem a kis állat boltba 1500Ft-ért egy nagyon édes tengeri malacot..ilyen akvárium szerűség van itthon szóval tudna hol ,,lakni'' (a szobámba) forgács van kint 3 zsákkal meg barátnőm adna ilyen futókás karikát mert az ő tengeri malaca nem fér bele.szóval ÉN venném meg és én vállalnám érte a felelősséget de nem engedik.. Hogy vegyem rá őket?

2012. ápr. 24. 13:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Egy malac kajája nem olyan drága, a rágcsálótápon kívül mindig adtunk neki a saját kajánkból is (uborka, paradicsom).

A zöld füvet is megeszi, ha tiszta a fű, fűnyíróként is funkcionálhat :)

Barátnőm faluról hozott neki zsákban füvet, imádta.

2012. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
:-)
2012. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
tudom hogy eszi a gyümölcsöket meg a zöldségeket:)) próbálom anyának elmagyarázni de a szavamba vág azzal hogy fejezzem már be és hogy ne ilyenen vitázzunk..:(
2012. ápr. 24. 14:05
 14/24 anonim ***** válasza:
Most egy hétig csuklani fogok, de várd meg Apát és mutasd meg neki ezt a topicot. Aztán később Anyának is (bár Apa egy nyugodt pillanataban ugyis megmutatja neki ha jól sejtem).
2012. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
apát azt szerintem rá bírnám venni csak anyát nem sajnos mert anya még a kutyánkat is fél vagy 1 évig könyörögtem..
2012. ápr. 24. 14:10
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is olvasgass utánuk,( [link] ,ezt szokták ajánlani )gondold azt is át,van-e elég helyetek(nagy ketrecre van szükség),ráadásul malacból kettőt ajánlatos tartani.Mennyi időd lenne rá?A szülők általában attól tartanak,hogy rájuk marad az állat ellátása.

Én úgy kaptam nyuszit,hogy nagyon sokat olvastam utánuk és sokat beszéltem itthon erről.Na nem azt mondtam mindig,hogy szeretnék egy nyuszit,hanem minden más érdekességet ami hozzájuk,tartáshoz,viselkedéshez stb..tartozik.Így látták,hogy tudom mit hogy kell,nem csak egy újjabb mániám a nyuszi:) ,plusz képeket mutogattam.Így lassan,hónapok múlva megengedték.

2012. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "akvárium szerűség" ez micsoda?:D Én úgy tudom(de javítson ki valaki ha tévednék),hogy malacokat ketrecben kell tartani (100*50-es legalább),ilyen üvegben nem.
2012. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

najó figyelj egy tengerimalac tartása nem ebből áll...

először is amit be kellene szerezned:

-100x50-es ketrec

-etető (2db)

-itató (minimum 500ml)

-szénatartó

- 2db házikó

mivel nem szabad őket egyedül tartani ezért kellene neki még 1 társ is...

eledel:

-versele laga cavia complete

-széna, víz legyen mindig előtte

-zöldség, gyümölcs (K-betűseket nem szabad ill, brokkolit, fejes salátából csak keveset, hagymát, citrusféléket tilos)

és még tudni kellene róluk:

8-10 évig is élhetnek

eléggé büdös az ürülékük szaga

.. és még sorolhatnám

szóval szerintem olvassál még utána a témának..

gemon.ro-itt hasznos információkat olvashatsz a tartásukkal kapcs.

2012. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és rendben utánuk nézek!:) holnap be is megyek a könyvtárba és megnézem hogy van-e tengeri malacokról szóló könyv+ még interneten is átnézem!:)
2012. ápr. 24. 15:11
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem büdös, ha rendszeresen takarítva van.

Házat sk is lehet csinálni.

Elvannak egyedül is, csak sokat kell velük foglalkozni, ne unatkozzanak.

Én ugyan ketrecben tartottam, de láttam már nagy akváriumos malacot is, az alapterület a lényeg, felfelé nem ugrálnak, szépen kilátnak belőle. Az alját pedig úgyis le kell szórni, hogy ne csúszkáljanak.

Neten van egy csomó minden, ha lesz időm linkelek valamit, de keress rá :)

2012. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!