Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl tenyésztés?

Nyúl tenyésztés?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e két éves nyulat fiatalabbal fedeztetni (mondjuk olyan 5-6 hónapos)? Lehet-e belőle valami baj, vagy ugyanúgy egészséges nyuszik születnek?

2012. ápr. 27. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ebben a témában íródott könyvek,olvasgass ha érdekel.

Én nem tudok róla sokat,csak azt,hogy 6hónapos kor után lehet és persze lehet egészségügyi gond,pl ha két különböző fajtát keresztezel.Tehát mindkettő nyuszinak fajtatisztának kell lenni,ugyanabból a fajtából persze.

Ettől többet nem tudok ezzel kapcsolatban.

2012. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: ne szóljon bele olyanba, amiről fogalma sincsen. Természetesen nem szaporítani akarok, hanem TENYÉSZTENI, egy adott fajtát, a lehető legjobb körülmények között, a nyulakat beoltatnám, vinném orvoshoz és mindent megkapnának, egyáltalán nem arról van szó, hogy csak úgy "összerakom a két nyulat" és majd lesz valami.


Másodiknak: köszönöm a választ, ment a zöld kéz! :)

2012. ápr. 27. 17:23
 3/11 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy már sokat olvastam a témában (pont azért, hogy a nyulak semmiben se szenvedjenek hiányt), de erről még nem találtam információt, gondoltam megkérdezem, hiszen abból tanul az ember.


Senki sem úgy születik, hogy már profi tenyésztő, valahol el kell kezdeni.

2012. ápr. 27. 17:24
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet. A nőstény nyuszinál az első almot 8-12 hónapos korában le kell hozni. Utána is lehet még persze, de ha ez nem történt meg, akkor már utána sem szabad, mert becsontosodik a medencéje! A fedező baknak is legalább 8-12 hónaposnak kell lennie!
2012. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Kezdd úgy, hogy veszel tenyésztőtől egy kisnyuszit, mondd neki, hogy tenyészteni szeretnél vele! A mostanival nősténnyel ne hozz le almot.

Milyen fajtát szeretnél tenyészteni?

Ill. az adminisztrációs részének is járj utána (bár ha tenyésztőnek elmondod, akkor segíteni fog), ugyanis származási lapot adnak a tenyésztők a kisnyuszikhoz.

2012. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó két választ! :)


Még nincs nyuszim, csak elméletileg kérdeztem, hogy lehet-e, hogy érdemes-e idősebbel kezdeni, vagy inkább fiatal korától neveljem (most már egyértelmű a válasz:)


Törpe rex nyuszikat szeretnék nevelni, sajnos nem nagyon találtam tenyésztőket, de sok dolognak utánajártam már (az adminisztrációs részre még nem gondoltam, köszi az ötletet :)


Amúgy már tettem fel kérdéseket, ez is az enyém:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2895548-t..

2012. ápr. 27. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ok :)

Amit linkeltem, úgy tudom, ők megbízhatóak! Én velük kezdeném, aztán esetleg megkérdezném, hogy kit ajánl még, ahonnan párt tudnál neki venni :)

Hát mindenek előtt kell egy kennelnév, gondolom fedezés után alombejelentő meg ilyesmik, hogy a származási lapot ki lehessen váltani.

Menj fel a [link] oldalra, lépj be a fórumba és keresd meg Birba nevű felhasználót, ő Pesten nyuszikat tenyészt (mini, törpe kosorrúakat). Mondd neki nyugodtan, hogy én ajánlottam őt (Szandi, Székesfehérvárról, Lilus gazdija), biztos segíteni fog neked, hogy merre indulj az adminisztráció és egyebek kapcsán (pl. ha sok nyuszid lesz, nem árt találni széna, táp forrást, hogy olcsóbban tudd venni), vagy hátha tud neked még törpe rex tenyésztőt ajánlani.

2012. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :))
2012. ápr. 29. 11:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy az első választ eltávolították, úgyhogy a kommentem nem a mostani elsőnek szól! :)
2012. ápr. 29. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:
hát baj mindig lehet , de ha vársz még pár hónapot akkor kissebb a kockázat... de szerintem a nyulakat enni a legjobb :D
2013. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!