Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy ne szaporodja...

Mit tegyek, hogy ne szaporodjanak állandóan a hörijeim?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogyha egy lányhörcsög sokszor szül, akkor bele is halhat. Ez igaz? Hogyan érhetném el, hogy együtt legyen 1 fiú és 1 lány úgy, hogy ne szaporodjanak állandóan? Mert én csak arról tudok, hogy külön kell tenni őket. De ha sokáig külön vannak, utánna nehezen szoknak össze, és állandóan "verekednek". Valami más mód? Átlagosan mennyi ideig él a Dzsungáriai törpehörcsög?

2012. ápr. 29. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak Dzsungáriai törpehörcsögeim és egyszer szült is a lány hörcsögöm, de később megbetegedett és elpusztult :( nem biztos hogy a szüléstől pusztult el, de lehet, nem tudom :/

Szerintem nincs más megoldás, külön kell venni őket ha azt akarod hogy ne szaporodjanak (nekem is ezt mondták)

De ha egyszer elválasztod őket, akkor többet ne tedd őket egybe, mert akkor összekapnak (tapasztalat)

Amúgy átlagosan 3 évig élnek, de az egyik hörcsögöm elélt 4 évig is :)

2012. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. ápr. 29. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincsmit :)
2012. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet megoldani, hogy ne szaporodjanak. Létezik olyan, hogy ivartalanítás, de nem érdemes, mert a hörcsög a kicsi testével már az altatásba is belehalhat, nemhogy a műtétbe! A legjobb az lenne, ha végleg külön tudnád őket tenni. A vadonban is magányos állatok a hörcsögök, csak párzási időszakban vannak együtt. Ha külön tudod választani őket, tehetnéd egymás mellé a ketrecüket/terráriumukat, hogy hallják egymást, érezzék a szagukat. És igaz, tényleg belehalhat az anya a gyakori szülésbe, hiszen ez nagyon megterhelő a szervezetüknek. Gondolj bele, még az előzőt sem piheni ki, és már jönnek is az újabb picik! (ráadásul ezt sokszor egymás után el kell játszania..)

A hörcsögök elég rövid életűek, átlagosan 2-3 évig élnek. Az állatkereskedésből vett túlszaporított, beteg példányok jó ha 1 évet élnek. Ha tenyésztőtől (vagy gondos, hozzáértő állatkereskedésből) vetted és jó helyük van nálad, szép és egészséges höri, akkor 4-5 évig élhet!

2012. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. máj. 4. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
akármilyen höri max 3-4 évig és átlagosan csak 2 évig él csakis külön kell tenni őket
2012. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!