Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacaim állandóan...

A tengerimalacaim állandóan rágják a ketrecet. Mit tehetek ellene? (2 hím)

Figyelt kérdés
Minden éjjel erre kelek 10-15-ször és már megy az agyamra. Sajnos az nem megoldható, hogy kiviszem őket a szobámból. Szénát kapnak reggel és este (lefekvés előtt). Az éhség kizárva, mert lefekvés előtt vacsiznak. Minden nap kiengedem őket, hogy futkározzanak. A ketrec sem kicsi. Fa nem mindig van nekik, de ezt helyettesítem száraz kiflivel (kérlek, most ne gyertek azzal, hogy az káros nekik...nem ez a kérdés.)

2012. febr. 20. 21:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
vegyél nekik terráriumot...
2012. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
az nem nekik való és pont. ezen nem akarok vitatkozni. egyéb tipp?
2012. febr. 20. 21:28
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

ja amugy a csincsilláim anno ugyanezt csinálták.. éjszakai állatok és jobb szeretnének kijönni. de öket nem lehet terkoban tartani....

a cocák is éjszaka élénkek ha jol tudom. meg a szitubol eredöen:))))ilyenkor tombolnak. szerintem minden rágcsálo iylen.

2012. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
Éjszakai állatok ők is, nő a foguk és azt koptatják csak. Ezért kell őket akváriumban tartani, mert mindig a drótot rágják, és adni nekik kemény magokat.
2012. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
az a baj hogy a csinijeimnél is a ketrec alapja fa volt, benn is volt nekik pár kemény fadarab meg puha is de akkor is a kecot rágták....
2012. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
valahol olvastam, hogy ecettel kell bekenni. kipróbáltam, de nem igazán rettenti vissza őket :D
2012. febr. 20. 21:42
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

XDDD az igen... bár engem se rettentett el a keserü körömlakk a körömrágástol XD

ninc svalami más ami nem árt nekik de mégis elég szar ize van?XD

2012. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%
Szerezz nekik elég rágcsálnivaló fát. Menj el egy parkba, vagy erdőbe vagy akármi. Oldd meg. Nekik folyamatosan koptatniuk kell a fogaikat, és a száraz kifli arra alkalmatlan.
2012. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

mekkora a ketrecük? 100x50-es a minimum

van házikójuk (2db)?

szénatartó? a széna a lefontosabb táplálékuk

és valószínű hogy unatkoznak.. szerintem csináld azt h pl egy WC papír gurigába raksz be nekik szénát és a közepére meg egy-egy karika répát.. vagy simán megtömöd zöldséggel-gyümölcsel:) az én malacaim imádták:)

2012. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó válaszoló kérdései tényleg fontosak. Milyen gyakran rendezed át a ketrecet és mi van benne? Nem ecettel hanem valódi citrom levével szokás bekenni a rácsokat, de ez sem fékez meg minden malackát. Lefekvés előtt érdemes 2-3 órára kiengedi őket elkerített, biztonságos részen a szobába futkosni így lefáradnak. Ha minden nap ugyan akkor etetsz és néhány hétig kibírod, hogy ne reagálj a rács rágásra pozitívan (kaja) akkor megszokják a rendet.
2012. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!