Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ti állataitokat nem zavarja...

A ti állataitokat nem zavarja a gépzúgás és a zenehallgatás?

Figyelt kérdés

Még nem vettem semmilyen állatot, de szeretnék valami kisebb rágcsálót. Az a baj, hogy csak az én szobámban lenne hely a ketrecnek, ahol a gépem és a zongorám is van.

A gép hétvégén kb. egész nap, hétköznap inkább délután van bekapcsolva folyamatosan estig.

Valamint a zongorám is itt van, amin iskolaidőben majdnem mindennap játszok fél órát. Szép pianino, jó nagy hanggal :S Ennél viszont meg tudnám oldani, hogy kiviszem a ketrecet a zongorázás ideje alatt. De a gépnél ezt nem csinálhatom meg. Nagyon zavarná az állatot?

Mondjuk egyszer volt nálam tengerimalac megőrzésre, és őt nem zavarta, de hát ő csak 5 napig volt itt!



2012. máj. 7. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nyuszim van, őt nem zavarja a zene, se a gép. Bár az tény, hogy nekik jobb a hallásuk, szóval ne olyan hangosan hallgass zenét vagy zongorázz, hogy a saját hangodat se halld tőle.

Viszont a papagájaim nem nagyon szeretik se a zenét, se a tévét, ha szól valamelyik, akkor ők is kórusban üvöltenek.

2012. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amit kérdezel.


Van egy nyulam. Kiegyensúlyozott, boldog nyúl. De megfigyeltem, egészen kicsi kölyökkora óta halálra rémül bizonyos hangoktól. Nem egyszerű megfogalmazni, mely hangoktól. A tévé hangja nem zavarja, sőt, sokszor elé fekszik, meg nézi a képernyőt, gondolom, a változó képek kötik le a figyelmét.


DE: a bőréből is kiugrik rémületében, ha a Youtube-on halkra(!) véve, akár csak egy ütemet is lejátszom egy számból. Vagy a telefon. Tőle kb. 20 méterre megszólal egy telefon, de ő a lehető leggyorsabban kotor egy védett helyre. Az SMS-hangomat a nyúl miatt változtattam meg, most már csak egy rövid, mély gongszó, hogy ne őrüljön meg a ti-tá, ti-tá hangtól.


Egyébként így szoktattam le a vezetékrágásról. Ott ültem a szobában, telefonomom lejátszásra állítva egy szám, és ha elkezdte, akkor én elkezdtem a dalt játszani, de azonnal le is állítottam. Csak egy pillanatnyi zene elég volt, megijedt, futott két kört. Majd kis idő után persze visszatért, és újra rágni kezdett, én megint jöttem a zenével. Így csináltuk, míg össze nem kapcsolta a vezetékrágást az ördögtől való hangokkal. :)


Van még, ami zavarja: a súrlódás hangja. Hülyeség, mi? :) Például, ha tapsolok, énekelek, vagy kopogok az asztalon, fel sem figyel rá, legfeljebb a füleit mozgatja, de közben jön-megy, elfoglaltan intézi a dolgait. De ha ugyanakkor pl. egy papírt vagy bármilyen más tárgyat az asztalhoz "dörzsölök", attól megint kiborul. :) Persze, direkt nem szoktam, de pl. az asztalon arrébb tolom az üveget, mert útban van, akkor a nyúl szélviharként rongyol át a szobán, és akkor már tudom, megint rosszat csináltam.


Az emberi hangot viszont nagyon szereti. Ha mi jövünk-megyünk, akkor ő is jön-megy, mászkál. De ha mi letelepszünk valahová a lakásban, akkor ő is odajön, lefekszik, kidobja hátra a lábát, és roppant elégedettnek tűnik.


Szóval kérdésedre válaszolva az én nyulamat nagyon zavarja a zene. Huzamosabb zenehallgatáskor meg szoktam oldani, hogy ne legyen a közelben. De az igazat megvallva más nyúlról még nem hallottam, hogy ilyen defektes legyen. :) Defektes, de imádom.

2012. máj. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Azért van jó oldala is akkor, hogy defektes a nyuszid, ha ezzel le lehetett szoktatni dolgokról :)) Én semmi ilyet nem tudtam még kitalálni, mert hiába voltak hangok, amiktől félt, vagy mozdulatok vagy akármi. Pár alkalom után immunissá vált mindenre, és még a szokásos zavaró hangra se hagyta abba, az ágynemű rágását :D

2012. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor örülök, hogy a gép nem zavarja. A zongorát meg majd kipróbálom vagy nem tudom :)
2012. máj. 7. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nyuszim van, és őt nem zavarják ezek a hangok. Bár én nem hallgatom nagyon hangosan a zenét, de sokat van az ölemben a gép előtt.
2012. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszim van, hörim volt. Se porszívó, se zene nem zavarta őket. Bár tény, hogy a höriket a takarításkor mindig áttettük a másik szobába, mert ugye ők nappal alszanak, mi meg nem vagyunk szadisták, hogy direkt megzavarjuk őket. A nyulam meg kifejezetten imádja a country zenét. Az egyik ismerősömnek sok hörije, és tengerimalacai is voltak, és egyiket sem zavarta a zongora, sem a harmónium.
2012. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt hörcsögöm,patkányom,most nyuszim van.Nem zavarta egyiket sem,bár az tény,hogy nem is hallgatok semmit olyan hangosan mint mikor nem voltak állataim.
2012. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. máj. 7. 17:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyémet egyáltalán nem zavarja semmi, már megszokta. Persze nem üvöltetni kell. :)
2012. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

az én szürke nimfapapagájaimat nem zavarja a gép zúgása .. sőt, azt véltem felfedezni, hogy nemes furcsasággal úgy csinálnak, mintha elbóbiskolnának, de amikor a gép zúgása megszűnik, akkor valahogy meg mintha "felébrednének" a szundikálásból .:)


Üdv: Mr.Bean Official GYiK

2012. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!