Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A deguk naponta mennyit...

A deguk naponta mennyit kaphatnak enni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy szénának mindig kell előttük lenni. Magkeverékből mennyi szabad adni? És zöldségből?

2012. máj. 8. 09:04
 1/3 anonim válasza:
én mindig csak egy kicsi tálkával adtam nekik a magokból és gyümiből is. Kb mint a befőttesüveg teteje. Nekem a magokat mindíg kiválogatták,így sok kárba ment. A gyümölcs meg ha sokáig áll gusztustalan és már nem ették meg(alma répa). Egyébként van degu nasi is joghurtos,hát azt imádták!
2012. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A degu a csincsillák rokonai, tehát fűevő berendezésük van, nem magevő. Tehát elsősorban a milyen szénából, fűből, mennyit kaphatnak, és hányszor a lényeg, minél több, minél fincsibb fűfélét kell eszegetniük.

Az ő zöldségük a fű, fa, virág...


A tápok minőségét a rosttartalma mutatja. Minél több, annál többet ehetnek nyugodtan belőle. (Pro, Complette, zöld rudacskák)

A mag és az ember zöldség csak nasi.

Az éhezés viszont nagyon nem tesz jót nekik, tehát mindig kicsit több kaját kell nekik adni, mint amennyit megesznek, de nem a nasikból.


Kukorica abszoludt nem tesz jót nekik, szotyiból napi 3 szem még elmegy, pár szem zab, borsó is belefér, de szénával/fűvel, és magas rosttartalmú táppal kéne jóllakniuk.

Ha rengeteg füvet esznek, az emberi zöldség nem biztos, hogy kelleni fog nekik. Ha mégis, akkor a sárgarépa, cékla, alma, borsó szokott ízleni nekik, de leginkább szárítva. Úgy viszont tényleg csak desszertként adható. (A cukorbetegségük miatt.)

2012. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A dropszok, jutifalatok többnyire cukrosak, mézesek. Kóstold meg őket, és ha édes, sajna tilos. 3 évesen képesek elpatkolni a cukorbajban, pedig 8-10 évig is élhetnének.
2012. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!