Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mért harap a hörcsögöm, ha...

Mért harap a hörcsögöm, ha eddig nem harapott? Beteg? Fájdalmai vannak? Sürgős! (? )

Figyelt kérdés
félek hogy fáj valamije eddig nem harapott most mikor felkelt beraktam a kezem és belement és mikor nem emeltem fel elkezdett harapni és utána vérzett aztán csak odatartottam a kisujjamat és azt is megharapta és azt is véresre, létszíves segítsetek milye fájhat? semmi más tünetet nem vettem észre rajta, mindig figyelem a szőrét hogy egészséges-e meg hogy nem-e sántít,mi baja lehet?
2012. máj. 8. 10:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Hörik átlagban 2 évet élnek.

Sajnos nekünk is "vénségére" kezdett harapni, 2 hónapon belül belehalt egy egyszerű szemgyulladásba, mert már nagyon gyenge volt a szervezete :(

Pedig a dokinál még egész jól nézett ki.

2012. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
5 hónapos még fél éves sincs
2012. máj. 8. 11:18
 3/20 anonim ***** válasza:

Akkor talán depressziós is lehet.

Pl. környezetváltozástól, vagy hangos zajoktól.

Picúrkám akkor depizett be mikor ketrecből terráriumba költöztettem, vissza kellett szereznem a régi ketrecét :)


Hangos zene, szomszédban felújítás, ilyesmi?

Tud napközben rendesen aludni?


Másik: nem nézlek hülyének, de a nőszemély akitől elhoztam Picúrt, nem tartotta normális körülmények közt a hörcsögöt, teljesen idegbeteg volt szegény.

Nem volt egyáltalán alomja, se játékai. egy műanyag talpú ketrec, egy önitató, és egy rossz kerék...

2 hónapba tartott megszelídíteni szegényt.


Ha elvileg minden oké, figyeld meg nem húzza-e valamijét, próbálj meg benézni a pofijába, egészségesek-e a fogacskái.

2012. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nem csinált még ilyet,mikor lerakom a földre akkor rendesen megy gyorsan szaladgál de a pofijába nem tudok benézni folyton izeg mozog ,hogy kell megnézni a fogait?nagy a baj?
2012. máj. 8. 11:32
 5/20 anonim ***** válasza:

Sajnos így látatlanban semmit nem tudok mondani :)

A mozgás nem jelent sokat, a beteg hörim is szelelt mint a szél, a dokinál még kerekezett is :(


Viszont amit figyelj meg: mikor beteg lett a hörim, elbújt mikor kiengedtem, nem akart visszajönni hozzám.

Ha a tiéd nem rakoncátlankodik ennyire, nem hiszem hogy nagy baj lenne.

A fogakhoz nem tudok jó tippet adni.

Azt nekem sem sikerült soha megnéznem, igazából onnan tudtam hogy nincs gond, hogy amikor harapott a vakarcs éreztem hogy normális méretűek a fogai.


Koptatja rendesen a fogát a hörid?

Engem még sosem haraptak véresre, lehet hogy tényleg azok nőttek túl.

2012. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja igen, mit eszik a kicsike? Lehet szimplán vitaminhiányos, és attól érzi rosszul magát.
2012. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hetente kap 2szer sajtot,2 naponta gyümölcsöt almár uborkát magkeveréket, és itató is van bent
2012. máj. 8. 11:54
 8/20 A kérdező kommentje:
mivel terráriumba van ezért a háza tetején van a fogkoptató oda föl szokott menni még mikor kisebb volt akkor koptatta, de nem sokat lehet látni csak azt hogy a szélén vannak rágás nyomok de most már nem nagyon látom hogy rágja,vigyem orvoshoz?nem lehet hogy csak kaja szagot érzett? mondjuk miután megharapott megmostam a kezem (mondjuk nem olyan alaposan csak egy kis szappan és öblítés)és még utána is harapott ,aggódok :(
2012. máj. 8. 11:59
 9/20 A kérdező kommentje:
és a vitaminhiány ellen mit tudok tenni?
2012. máj. 8. 12:00
 10/20 anonim ***** válasza:

Tökéletes étrend.

Mondjuk az én hörim semmilyen sajtot nem volt hajlandó megenni, válogatós volt :)


Így hallva eszményi minden, egyszerűen nem tudok többet hozzáfűzni.

Hacsak nem a fogaival van a baj, biztos hogy zavarja valami hang.

Törött csont nem hiszem hogy lenne, azért gondolom észrevetted volna ha fejest ugrott volna valahonnan.

Meg olyankor azért húzzák magukat kicsit.


Próbáld meg finoman "átnyomkodni" a testét, ha nem nyafog akkor nincs komoly baj.

Kérdezd meg a szomszédot, nem használ-e elektromos patkányűzőt, vagy nemtudom :D

2012. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!