Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Másnak is nehezen ment a...

Másnak is nehezen ment a tengerimalac szelidités?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja van nálam,de rettenet ha ki akarom venni, lehetetlen megfogni. Csak a kivevés ilyen,mert amúgy simán elveszi a kezemből a kaját és eközben meg is simogathatom,de ha ki akarom venni,akkor fejvesztve menekül :( Lesz szelidebb egyáltalán?
2012. máj. 8. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

addig nem szabad kivenni míg meg nem tudod úgy fogni,hogy elrohan...

amúgy milyen nemű?

amúgy lehet, hogy azért fél ennyire mert nincsen társa

2012. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.-társ kell mellé

2,-igen, nagyon nehéz. az enyéim 4 hónaposak és még mindig nem teljesen szelidek.

de minden nap vedd ki őt az öledbe simizni, és egy répát/almát/uborkát, adj neki oda.

"Egy malac szívéhez a hasán át vezet az út."

2012. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem,hogy akkor sose lenne kivéve és kitakaritva,ha megvártam volna,hogy ne rohanjon el...Kb 1 hét után vettem ki először,mert ki kellett takaritani.
2012. máj. 8. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen félős a tengerimalacom. Amikor ki akarnám venni, rohan el a kezemtől, amilyen messze csak tud. Ugyanez van akkor is, ha elengedem a szobában mászkálni. (bár akkor egy kis kajával megoldom a félénkséget :D) Egyébként ha simogatom, nincs semmi baj, szereti, és olyan aranyosan kinyúlik. :) A kaját is elfogadja tőlem.

Nála is az lehet a baj, hogy egyedül tartom. Kétszer volt mellette társ, mikor egy kis időre vigyáztam egy barátom tengerimalacára. Akkor mindig olyan boldog volt és sokkal bátrabb. Viszont azt mindkétszer megszenvedte, mikor elment a másik malac :( Magába roskadt és panaszkodott kb. 1 hétig miután elment. Tehát nagyon kéne mellé egy társ, és tudom, hogy ez a baja, mert már 3 éve van nálam, és még soha nem volt egyedül olyan kezes és barátságos, mint amikor mellette volt a társa!

2012. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én akartam/akarok mellé társat,csak nem tudom,hogy 2 vad malaccal mit fogok kezdeni :( Először ezt akartam kicsit kézhez szoktatni,utána jöhetett volna a másik. Nem tudom,hogy mi legyen. Meg félek,hogy vemhes lányt kapok mellé,mindenhol sok malac van együtt. Ő is lány.
2012. máj. 8. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fognak összeesküdni ellened vagy valami. Ha félnek tőled, akkor egyedül félnek majd, és hasonló módon kell eljárni mind egy egyedüli malacnál. (nem lesz veszélyesebb 2 vad együtt mint 1 vad!) Egyébként pont hogy bátrabbak lesznek együtt, ketten mindig jobb felfedezni a gazdit :D
2012. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is egy hónapja vannak tengerimalacaim.. két fiú! Ők se nagyon barátkoztak még meg velem! Nem nagyon hagyják magukat kivenni! De társ az tényleg mindenképpen kell! Próbálj megbízható helyről venni! Ha van mellette társ állítólag könnyebben is barátkoznak! Így szegény fél egyedül!
2012. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!