Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jövőhónapban szeretnék venni...

Jövőhónapban szeretnék venni két tengerimalacot. Én egy 100cm hosszú x 60 cm széles ketrecre gondoltam, hogy ez elég lesz nekik. Fiu-fiu vagy lány-lány párost vegyek, és hány hetesek legyenek?

Figyelt kérdés
Ja meg kb mennyi táplálékra lesz szükségük, és mikor kell majd takarítani őket , és hogyan?
2012. máj. 10. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább lány-lány párost, mert ivaréréskor nem anyirra lesz majd büdös a pisije, de ha pároztatni szeretnéd, nem ajánlatos, és igen kockázatos. De ha már elmúlt másfél éves, akkor meg pláne nem ajánlott, mert a szervezete összeszűkül a szervezete, és akkor meg ezért pusztulna el.
2012. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogyha nem szereted a szagot, akkor naponta kell takarítani, de ha a szagot eltűröd, akkor pedig 2 naponta.


A kajával meg az van, hogy mindig legyden előtte széna!!!! A tengeri malacnak is gyorsan nő a foga, és a széna koptatja. Legyen a ketrecbe önitató, és annyi kisház, amennnyi malacka van. És a körmeit is kell vágni, de inkább jobb, hogyha a dokira bízod.

A ketrece pedig legyen 100x50x50-es, de ha ennél minél nagyobb, annál jobb!!!!


Remélem segítettem! XD XD :) :)

2012. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy tenyésztőtől vedd, mert a kisállatboltokba előbb leválasztják a malacot, azért, mert a vevők jobban veszik a kisebb példányt, tehát lehetséges , hogy a malacka rövidebb ideig él, mert kiskorában az immunrendszere nem kapott elég anyatejet!!
2012. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is ekkora ketrecük van! Mi egy hónapja vettünk két fiút! :) Kb 5-6 hetes korukba kerültek hozzám, és egy tenyésztőtől vettem őket, nem egy alomban voltak! A fiú malackák néha összekaphatnak, amíg kialakul hogy melyik lesz a domináns! Nálunk ez hamar kiderült, és már jóban vannak! Azt mondják a két lány malac nem annyira játékos, mint a két fiú! Nem tudhatom, nincs tapasztalatom lány malacokról! Nagy, teljes takarítás elég hetente! Mindig vedd ki a kiszórt ételt, mert csak megromlik bent! Széna meg víz mindig legyen előttük!
2012. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiúknak jellegzetes szaguk van,a lányok kevésbé "büdösek". Viszont a lányok félénkebbek. Én ezek alapján lányt vettem a múlt hónapban. Én majdnem minden nap takaritom,de csak egy-két részt,ahova pisil és ahol sok a bogyó,ő nem pisil össze-vissza,csak 2 sarokba. Ne magkeveréket vegyél,hanem tápot, a Versele-laga cavia complete a legjobb.
2012. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
még nem tudom, hogy mien párost veszek, csak azt hogy félhosszu szörzetüt,
2012. máj. 11. 16:58
 8/11 A kérdező kommentje:
meg van egy kis probléma, én nem ismerek egy tenyésztőt sem :(
2012. máj. 11. 17:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy jó tenyésztőt! Bár ott csak rövid szőrűek vannak!
2012. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szerintem két lányt vegyél és kb. 1-3 hetesek legyenek!!!!!!!!!!
2012. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!