Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom furán viselke...

A tengerimalacom furán viselkedik, megvadult. Mi lehet a baja? Help me!

Figyelt kérdés
Mikor adtam neki ételt és ugye benyúltam a ketrecébe és meg akartam simogatni hirtelen kiugrott a ketrecéből és nagyon megijedtem. Után a gyorsan felkaptam és magamhoz öleltem. Akkor fura hangokat adott ki, mély volt és rövid, olyan szenvedő. Egész nap a ketrec egyik sarkában gubbaszt és mikor bedugtam az ujjam a ketrec rácsai között, akkor is elkezdett futni, mint az őrült és nekifutott a ketrec falának. Amint lesz rá lehetőségem azonnal elviszem állatorvoshoz. Nem tudjátok, hogy ez mi lehet?

2012. máj. 10. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt hallgasd meg a hangokat. Melyik volt?

[link]


Nem ijedt meg ma nagyon valamitől (hirtelen nagy csattanás, macska, vagy valami mástól?

2012. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem nagyon lehet felismerni, de inkább a fájós hangra illik...:/

Na és ha megvakult vagy ha valamilyen légylárva izé?

2012. máj. 10. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Én malackám is csinált egyszer ilyet! Nagyon megijedhetett valamitől, ami neked talán nem is tűnik fel, de neki nagyon félelmetes. Ez bármi lehet... nézz szét a ketrecében és körülötte, hogy van-e esetleg valami, ami rémületet kelthetett benne. De lehet, hogy csak egy hang volt, amit hallott, és az menekülésre késztette. A hang a rémület hangja (de fájdalmat is jelenthet).

Még most is olyan rémült?

2012. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, már nem, de nem jön oda a ketrechez, mint szokott csak szimatol a levegőben... nagyon aggódom...
2012. máj. 10. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még mindig bizonytalan. Enyém is pontosan ezt tette. Vedd ölbe, simogasd, próbáld megnyugtatni, bátorítani, aztán óvatosan tedd vissza a helyére, és adj neki valami finom kaját, a kedvencét. Remélem, hamarosan megnyugszik!
2012. máj. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Jócsák Lilla válasza:
Nekem is most ezt csinálta.És magamhoz öleltem simiztem kivittem és már simogathatom is.Szerintem próbáld meg azt amit én.
2012. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

na, annyira rájöttem, hogy van valami a ketrecében

amitôl fél, ugyanis folyton kiakar ugrani a ketrecébôl,

ha meg kinn van, akkor meg nyugott.

2012. máj. 11. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Vedd ki, takarítsd ki a ketrecet, mosd át ecetes vízzel, tegyél friss almot, mosd meg az edényét is. Takarítás közben nézd az almot, hátha rájössz. mitől fél a malac. Lehet, hogy bekerült valami bogár.

(Remélem nem terhes volt és elvetélt.)

2012. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Az elvetélés szerencsére nem jöhet szóba, mert fiú a malac.
2012. máj. 12. 08:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 malim egy "régi" meg egy újabb :)

A régi nekem is megváltozott egyik hétről a másikra.A folyton fütyülő és érdeklődő kishaverből egy szótlanul ücsörgő malac lett.Most kapott egy társat és újra olyan mint régen,sőt sokkal bátrabb lett,pl amikor leteszem a szőnyegre akkor összevissza mászkál,azelött amikor egyedül volt,mindig csak elbújt és csendben rettegett valahol.


Az új lány amúgy ilyen félős.Ő is egész nap a sarokban kuksol és amint felé nyúlok,elkezd vadul rohanni előlem.

nem tudom az előző helyen mit csinálhattak vele... én is azt csinálom hogy naponta többször kiveszem és simogatom hogy szokjon,bár elképzelhetőnek tartom h nem minden malac barátkozik meg az emberi érintéssel.

2012. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!