Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem használja a tengerim...

Miért nem használja a tengerimalacom a fogkoptatót?

Figyelt kérdés
Raktam be neki, de nem érdekli. Be lehet rakni neki valami természetes anyagot (pl. faágat) hátha azt használja? Vagy ha érzi hogy már nagyon nő a foga akkor úgyis fog valamit rágcsálni?
2012. ápr. 29. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Enyém használja rendesen, így nem kellett egyéb módszereket kitalálnom neki. Faágat szerintem nem jó ötlet berakni neki. Én szoktam még szénát is adni neki azt imádja és elvileg az is jó valamennyire a fogaknak de az még édes kevés.
2012. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván azért nem használja, mert tudja, hogy az nem való neki. Széna legyen előtte non-stop mennyiségben, ez főleg első válaszolónak szól. Nem néha kell adni, hanem mindig legyen, mert az az alaptápláléka, nem a tápok és zöldségek. Visszatérve a rágásra, lehet berakni ágakat, jó az almafaág, levelestől, körte, fűzfa, persze a gyümölcsfák esetében ne legyen permetezve.
2012. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor gondolom a cseresznyefa ág is jó.
2012. ápr. 29. 18:44
 4/5 Norina86 ***** válasza:

A fogkoptató a malacoknál a széna, mindig kell, hogy legyen előtte: egy malackának egy nagy marék este és reggel, ez a minimum adag.

Gyülömlcsfaágat lehet betenni, de természetes környezetükben mivel a füvet esznek, az ágak rostjai kicsit kemények nekik. Pl. ha fa házikót veszel neki, azt is szokták rágogatni, de nem minden nap.

2012. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én malacaim sem használták. Folyamatosan rágcsálják a szénát, nyilván nincs túlnőve a foguk. A széna+táp bőven elég nekik a fogkoptatáshoz, persze nem baj ha más is van nekik.
2012. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!