Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik lehetnek ezek a tengerimal...

Mik lehetnek ezek a tengerimalacomon?

Figyelt kérdés

Kis sebszerű dudorok, puklik vannak rajta, ami viszket is neki, mert mindig vakarja, piszlálja. Nem élősködő és nem is gomba. A szőre sem hullik tőle.

Kivettem az előbb megnézni, hogy mi lehet. Megfogtam az egyik ilyen pici puklit, de úgy viszketett neki, hogy belémharapott egy jó nagyot.

Mit tanácsoltok? Fürdessem meg valami élősködő elleni samponnal?


2009. jún. 25. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
szia mindenképpen linkelj képet hozzá így nem lehet pontosan tudni.. és ha nem javul akkor vidd el dokihoz!!!
2009. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából annyira nem is látszódnak, a szőre is elég bozontos. Olyan mintha picike sebek lennének.
2009. jún. 25. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet élősködő, allergia, ekcéma és mellesleg gomba is. És nem minden élősködő látható szabad szemmel, a rühatka vagy a szőrtüszőatka is élősködők, mégis csak mikroszkóp alatt látszanak. Amúgy a rühatka néha szokott dudorokat okozni (kicsiket, kb pattanás nagyságúakat, néha szürkés a tetejük)

Vidd orvoshoz!!!

2009. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jha igen, előző vagyok: ugye C-vitamint kap rendszeresen? (valamilyen formában)
2009. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze. Mindnennel el vannak látva:) Szénát is kapnak, C-vitamint is.
2009. jún. 25. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:

hmm....akkor így leginkább az élősködőkre tudok gondolni vagy talán gombás fetőzés...

mindenképpen vidd el dokihoz

2009. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!