Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS. Felpukkadt a nyuszi?

SOS. Felpukkadt a nyuszi?

Figyelt kérdés

Taáltam egy nyuszit a határba amikor a kutyákat futtattam. Valószínű háznál született, mert nem rohant úgy el mint a vadnyúl. Megfogtam, és észre vettem hogy a hasa hatalmas. A nuniját beköpték a legyek. Otthon lemostam, kukacok még nem keltek ki, csak a peték voltak körülötte.

Mit lehet tenni ha felpukkad a nyuszi? Mit adjak neki? Most csak széna van elé téve, meg víz. Alatta forgács van. Vagy lehet megváltás lenne neki a halál? :-(



2012. máj. 12. 18:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ!

Nyuszika már jól van. Kapott Espumizan gyöngyöt, meg szén tablettát. Megtudtam, hogy a nyúl ha ilyen helyzetben meghal, akkor nem azért mert felpukkadt, hanem mert a toxinok felszívódnak a szervezetébe. Ezért vannak mérgzéses tünetek. És ebben az esetben a szén nagyon fontos, mert a méreg anyagokat megköti.

Ennek a nyuszinak szerencséje volt, hogy időben lett kezelve, és nem sok méreg szívódott fel benne.

:-D

2012. máj. 24. 17:21
 12/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megmaradt! :D
2012. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!