Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyuszimmal,...

Mit csináljak a nyuszimmal, ami rossz neki?

Figyelt kérdés

Le szeretném szoktatni arról, hogy az ágyra felmenjen. Eddig nem csinált ilyen az ivartalanítása óta, de most már háromszor is rápisilt az ágyra. Amíg ivaros volt, még érthető volt a jelölés, aztán műtét után fél évig rendben volt, és most megint rápisil az ágyra. Szóval mindenféleképpen valami reflexet szeretnék benne kialakítani, hogy ha az ágyra megy, akkor neki rossz lesz. Megütni semmiképpen nem szeretném, a vállnál lenyomás nála semmit sem használ. A ketrecébe visszazárást nem éli meg büntetésnek. A hangoktól, kiabálástól egyáltalán nem fél. Nem egyszerű eset... Mit tudtok javasolni, mit csináljak vele?

Most azzal a módszerrel kísérletezem, hogy leveszem az ágyról, és hanyatt fektetem a karomba (azt nagyon nem szereti) és amikor elkezd kapálózni, hogy le akar menni, nem engem el rögtön, hanem hagyom kicsit küzdeni, és csak utána teszem le. Ezt azért már kicsit rosszul éli meg. Szerintetek ez jó módszer arra, hogy összekösse azzal, hogy ha felmegy az ágyra, akkor valami rossz következik, és egy idő után inkább nem megy majd fel??



2012. máj. 8. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Pöcköld meg az orrát. Nem fáj neki, de kellemetlen
2012. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
óvatosan lökd le egy hang mellett....(nálam a siccc vált be)és egy idő után elég ha csak rászólsz...és leugrik
2012. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Inkább a másodikkal értenék egyet..Ez a fülhúzogatás szerintem fájdalmas tud lenni.Én legalábbis se nem piszkálnám az orrát,se nem rángatnám a füleit.Még óvatosabban sem.
2012. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pofozkodni a macskák szoktak, a felemelés, pedig kutya büntetés. Nyuszinak nem biztos, hogy jó ötlet.

Lenyomni szokták egymást, és a hanyatt fektetés is jó, ha a rangsort akarod beállítani.

De az ágyba pisilés, nem tiszteletlenség nyúléknál. Egyszerű félreértés. Ember lakásban a legemberszagúbb hely az ágy, nyúl lakásban, a WC.

Nem kell mellre szívnod, egyszerűen ne engedd fel az ágyra. Azt meg megérti, abból is, ha arrébb tolod, vagy simán letessékeled ahányszor felmegy. Miközben lepakolod, használd ugyanazt a vezényszót, és irtó gyorsan érteni fogja. Persze szótfogadni lassabban, de elég ha következetes vagy.


Én kiraktam Ugrinak egy szoba toalettet arra a helyre, ahová nagyon szeretett volna beköltözni. Azóta boldog és jófiú. :D

2012. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem vált be nálunk. Egy darabig rászóltam, felitattam a pisijét, aztán lepedőkkel takartam le, végül már csak az övé volt...egy egész sarokkanapét kellett kidobni miatta, és azóta se lett új.
2012. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!