Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem akar szülni a malacom. Mi...

Nem akar szülni a malacom. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Sajnos most elfelejtettem számolni a napokat... de nem akar szülni és jó ideje terhes. Ott van mellette a fiú malacka de most fogom kivenni. Eddig mindig a házában szült de eltört hétfőn veszek újat. de eddig mit tegyek? nagyon aggódom érte !! :'(

2012. máj. 13. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem akar szülni. A tengerimalac vemhességi ideje 59-73 nap, tehát az átlag 2 hónap vemhességhez képest még 2 héttel később is érkezhetnek a picik. Ha elérkezett a szülés ideje, azt az anya tudni fogja, és természetesen te is észreveheted, ha megfigyeled a viselkedését. Lehet, hogy hosszúnak tűnik a vemhesség, de nem kell aggódni, a tengerimalacod úgyis jobban tudja, mint te :)
2012. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha már szülnie kellett volna szerinted, akkor miért csak most veszed ki a fiút? Vedd ki gyorsan, ő nem hiányzik a szülésnél!

A házát vagy ragaszd meg, vagy ideiglenesen csinálj egyet egy papírdobozból.

De ha itt van az ideje, akkor ház ide vagy oda, mindenképpen szülni fog. Láttad már mozogni a piciket?

2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miután megszült a mama, akkor pedig tegyél róla, hogy többé ne vemhesülhessen. A fiút szépen hagyd külön és hím babákat majd 3,5 hét múlva tehetsz mellé, lány babákat pedig anyuval hagyhatsz. A tenyésztést meg bízd inkább profikra.
2012. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egész nap fekszik és jó nagy a pocija éreztem és láttam ahogy rugdalnak a malacok. :D
2012. máj. 14. 17:26
 5/12 A kérdező kommentje:
De nem úgy van hogy ha megeszik a papírt meghalnak? :O
2012. máj. 14. 17:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Nemrég egyszer csak elkezdett visítani. Szerintem már közel van a szüléshez :)
2012. máj. 14. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor drukkolunk!


Nem hiszem, hogy baja lenne a papírtól, sokan adnak neki szénát WC-papír gurigába beledugva.

2012. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

kipróbálom a WC papíros szénás ötletet.

most vettem észre hogy hiányzik egy kis szőr az oldalából és száraz ott a bőre! Anyukámat ráveszem hogy vigyük el kisállat orvoshoz. Szerintetek mitől van? :O

2012. máj. 15. 15:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani, de én a helyedben nem hurcolnám szülés előtt(közben) sehova, meg egy pár napig utána sem, ha nem vakarja!

Nézd meg alaposan a szőrmentes részt, nem látsz e ott valami atkát, tetvet, gilisztát vagy valami ilyesmit.


"Átmeneti kopaszodás a test egyes részein létrejöhet vemhes vagy szoptató nostényeknél is. Ennek oka lehet hormonzavar, gyakori fedeztetés (ha ugyanaz a nostény túl gyakran fial), a magzat méhen belüli gyors fejlődése, genetikai tényezők, hibás táplálkozás, mellékvesék megbetegedései stb." (ezt innen ollóztam, olvasd tovább is: [link]

2012. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.

A link legvégéről vedd le a zárójelet, mert így hibát jelez.

2012. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!