Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát vehetnék jelképes...

Csincsillát vehetnék jelképes összegért gy-m-s megyében a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Sokat nem szeretnék rászánni, mert nem tudok, de nagyon szeretne egyet mióta meglátta az egyik kis barátjánál. Válógatni nem akarok, de a fehér nekem is nagyon tetszik, ám a szín mindegy, csak kölyök legyen. Ketrec is érdekelne. Előre is köszönöm.

2012. máj. 14. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Keresgélj a neten, standardet szoktak akár ajándékba is adni. Viszont, nem tudom, mégis mennyit akarsz rászánni, de egy csincsillának való ketrec elég drága lehet, mivel nagyon helyigényes állatok. Minimum 50x70x80-as ketrec mindenképp kell nekik, és ez nagyon alap. A másik fontos dolog, hogy egyedül nem szabad tartani, mert depressziós lesz, erősen társas állat. Illetve, nem tudom, mennyi idős a fiad, vagy mennyire tud bánni az állatokkal, de a csincsilláról tudni kell, hogy nem igazán szívleli, ha folyton babusgatva, gyömöszölve van, nem nagyon marad meg ölben, inkább menne szaladgálni. Szóval, ha sokat simogatható állatra vágytok, akkor nem épp megfelelő választás a csincsilla.
2012. máj. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

először informálódj a neten a csincsillákról... tudod, hogy 20 évig is élhetnek?

eleve nem szabad őket egyedül tartani így minimum 2 egyneműt kell tartani

a ketrec mérete nem lehet kisebb 100x50x80-nál

2012. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 amazing-chinchillas válasza:

Szia,


társas állatok ezért minimum két csinit kell együtt tartani.


Ezenkívül nem maga az állat drága hanem pl. a ketrec és a felszerelés, amibe egyszer kell invesztálni.


Az alap kellékek része hogy mindig legyen otthon táp, csincsilla homok és széna.


Ha úgy számoljuk hogy egy átlag csincsilla havonta 1kg tápot eszik az nálam 250Ft/kg.

Homok is kb. 1 kg kell egy hónapba, ami nálam 170Ft/kg.


Én úgy etetem őket hogy egy nap széna, egy nap lucerna felváltva. A lucerna kocka nálam 250Ft/kg.


A fressnapf-ban kapható 500literes forgács, azt hiszem 4000Ft. Ez két csini számára minimum fél évig elég. (hetente 1szer kell cserélni a forgácsot). Jobb meg venni egyszer egy ilyen nagy forgácsot mint hogy 500-1000Ft-ért azokat a 15-20 litereseket. Ha csincsillát veszünk jobb előre kalkulálni és akkor sokkal olcsóbb a havi költség is.


Szóval a ketrecbe, fa polcokra, házikókba(semmi ne legyen műanyag!!!! inkább fa, agyag, fém legyen) az elején többet kell invesztálni.


A havi költség annyira már nem sok, de mindig kell félre tett pénz ha esetleg orvoshoz kéne menni....láb törés, hasmenés, szorulás....stb...



webmaster@amazing-chinchillas.com

[link]

2012. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

az utolsó kommentelővel nem értek egyet!!!

Ha a csincsillát nem hagyagolja el, és minden nap foglalkozik vele, nem kell neki pár.

Ezt ugyanis tapasztalatból tudom!

Sok csainink van. Az én csinim külön van a többitől, bent a házban. minden nap foglelkozom vele, és már pórázon sétál, együtt tévézünk, póráz nélkül is sétálonk a lakásba ésamikor hívom hogy ,, gyere megyünk haza˝ akkor meg indul a szobám felé.

szóval egyáltalán nem fontos a pár!

Ha viszont nem foglalkozik vele naponta, akkor el kezd gubbasztani, és ha továbbra sem lessz párja, akkor elpusztulhat!!!!

2012. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
az előttem hozzászólónak adok igazat maximálisan, elég 1 csin, ha van időd vele eleget foglalkozni
2012. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!