Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam két féléves csincsillát...

Kaptam két féléves csincsillát, akiknek még előttem volt másik gazdája csak elajándékozták, és nem tudom, hogy ennyi idősen is kézhez lehet még őket szoktatni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
kézhez lehet. a mostani csincsilla exemnek már van vagy 2-3 éves és nagyon barátságos lett pedig eddig nem volt hajlando kézben megmaradni.
2012. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mellesleg egy fél éves csincsilla az még nagyon fiatal.3 honaposan választják el,ennyi erövel az uj gazdinál lehetne ellenséges:)

de nem minden csini kézben maradós. alapjáraton öntörvényüek, nagyon ritka az amelyik elalszik a kezedben.ha megszokják az uj helyet, a hangod, hogy kaját adsz neki,kiengeded rohangálni, tökmindegy kinél vannak megszokják:)

2012. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl mazsolát adj nekik, de csak 2-3 szemet mert hízlal. Először csak tedd le közel hozzá, aztán legközelebb próbáld kézből adni, hogy vegye el ő. Ha már azt megcsinálja, hogy nem rohan el vele a ketrec hátuljába, hanem ott eszi meg előtted, az már jót jelent. Akkor már lehet hozzá közeledni jobban is, pl megvakarni a kis fejét, nyakát ha engedi. Azt megszokja, akkor majd oda fog jönni hozzád, és majd odadugja a kis fejét és a hasát, hogy vakargasd. Csak ez sok idő, lehet 1 év is, mire kezes lesz és mire magától oda fog jönni hozzád.

De ha mindennap sokat foglalkozol vele, akkor gyorsítható a folyamat :)

2012. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem szokták ajánlani az ilyeneket hogy mazsola meg szárazkenyér.van rendes csininasi.

száritott csipkebogyo, száritott répaszelet(igaz borso is van de azt sem ajánlják)

viszont amit imádnak, majd ha jön a tavasz, pitypang levél.

a virágját száritsd ki, nekem nyersen nem ették meg. száritva odáig voltak:) és csinálj nekik gyogynövénykoktélt. csincsillás oldalon rajta van a keverék(olcsobb mintha megvennéd a boltban kész csinikajaként....) ezt is nagyon szeretik. gyogyszertárban kapsz hozzá mindent. kamilla, meg ilyesmik:)

2012. febr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi,mindegyiket kipróbálom :)
2012. febr. 21. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!