Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen mellékhatásai lehetnek...

Milyen mellékhatásai lehetnek nyuszinál a kombinált oltásnak? (Pestorin Mormyx)

Figyelt kérdés
Ma voltunk oltáson (már nem az első, 2 éves a nyuszi) és a doki kérdezte, hogy volt-e eddig bármi gond vele oltás után. Eddig még sosem volt, és most is teljesen rendben van a nyuszi, de csak utólag jutott eszembe, hogy meg kellett volna kérdezni, milyen mellékhatása lehetséges. Neten nem találtam erről infót.

2012. máj. 14. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem az oltás hatóanyagának, hanem a "vivőanyagnak" ( a folvadék amivel beadják) lehetnek mellékhatásai. Allergiás reakciót válthat ki nagyon ritkán.Ilvenkor feljegyzik melyik típus és másfajtát kap legközelebb.
2012. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk volt mellékhatás sajnos, pedig nem is az első oltása volt. Ősszel volt kicsi, akkor kapta a két oltást, egy hónap elteltével. Akkor semmi mellékhatása nem volt, most áprilisban kapott megint kombinált oltást, és rá kb. 24 órára teljes kiütés. :( :P Pénteki nap du 4-kor kapta meg, szombaton este kezdett bágyadt lenni, nem evett, csak feküdt. Vas. reggel bent feküdt a wc-jében, az almot kidúrva maga alól, azt hittük meghalt szegény, aztán nagy nehezen kikászálódott a ketrecéből, kifeküdt a konyhakőre, az volt neki a leghidegebb, sztem csupa láz volt, néha ivott egy-egy kortyot, de a fejét is alig tudta felemelni a tálkából. Vasárnap dél körül kezdett "visszatérni", de iszonyú rossz volt nézni tehetetlenül a szenvedését. Még aznap délután megnézte az állatorvos, egyértelműen így reagált sajna az oltásra. Már előre rettegek a jövő évi szuritól. :(
2012. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20%

Én ezt az oltást pénzkidobásnak tartom. Le lehet ezért pontozni, de ez a véleményem. A nyuszit lehet úgy tartani, hogy ne jusson be hozzá a szúnyog.

Az oltó anyag pedig vakcina. Azt jelenti, hogy beoltják a vírussal, csak ez gyengített vírus. Ezzel váltják ki, hogy az immunrendszer reagáljon, és azért lesz bágyadt, mert felmegy a láza.

Az első nyuszim én is beoltattam, és majdnem meghalt. Ugyanolyan gümők jöttek ki rajta mintha szúnyog csípte volna meg...

2012. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!