Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha nem eszi a nyuszim a szénát?

Ha nem eszi a nyuszim a szénát?

Figyelt kérdés
ha csak széna van előtte akkor nem eszi, ezért pár napja leváltottuk a szénát lucernára. ezt eszi mindig a nyuszi,imádja, és ha szénával vegyítem,akkor kiválogatja,és a szénát ott hagyja. normális ez? árthatok a nyuszinak,ha neki a fő tápláléka a lucerna?
2012. máj. 15. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha törpe akkor igen, ha óriás és 12-őt szoptat, akkor nem.

Sajnos a lucerna függőséget okoz a nyusziknál. :D

Próbálkozz a friss fűvel, de azt is csak szoktatva, előbb picit naponta növelt mennyiségben, ha hasmenést okozott újra kezdve.

Könnyen lehet hogy sok neki a táp és a zöldség is.

2012. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keverd össze a lucernát szénával és friss fűvel.

Elősször a lucerna legyen több, majd fokozatosan több szénát csempészel bele, és kevesebb lucernát.

Szerintem már nem fog róla leszokni, de hogyha megpróbálod, akkor talán rá tudod szokatni arra, hogy csak kis mennyiségben egyen lucernát.

egy próbát megér ;)

végülis nem veszítessz vele...

2012. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja és még annyit, hogy egy lavórba/tálkába vagy valamiben alaposan keverd össze.
2012. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kiválogatja a szénát.. már próbálkoztam a vegyítéssel,de a lucernát kieszi, a szénát meg leszórja a ketrec aljába és ott hagyja. tápot csak 2-3 naponta szokott kapni nem egészen egy fél marékkal, ill. naponta 1x kap valami kis zöldséget, de abból is csak keveset, 5 percig sincs a tálkában.

milyen következménye lehet,ha ő csak lucernát hajlandó enni?

2012. máj. 16. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!