Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fontos! Van egy dudor a lány...

Fontos! Van egy dudor a lány tengerimalacom két emlője (vagymije) között! Ez valami betegség? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A két emlője között van egy dudor, ami nagy, de nem annyira, hogy akadályozza a mozgásban, de észrevehető. Vajon mi lehet a baja? Léci segítsetek!

2012. máj. 16. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, malacomnál így kezdődött egy ronda betegség, tályogos lett szerénykém :-( (sajnos hiába hordtuk kezelésre)

Szerintem vidd el dokihoz, az a legbiztosabb!!!

Remélem nincs komoly baja a malackádnak!

2012. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

malacok.hu

Ott megadják a segítséget..de minnél előbb állatorvos!!!!!

2012. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jajj, és ugye nem halt meg??? :OO De azért köszi!!
2012. máj. 16. 19:41
 4/12 A kérdező kommentje:
És az még nem késő, ha hétvégén visszük el állatorvoshoz???
2012. máj. 16. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia, az 1. vagyok, minél előbb lássa doki, én ennyit tudok neked mondani.

Nem biztos, hogy a tiednek is ugyanolyan baja van, mint anno az enyémnek, reméljük a malackád jobb helyzetben van!!!

Drukkolok nektek!

(sajnos az enyém a kezelések ellenére elpusztult, a mai napig szomorú vagyok, ha rágondolok, pedig nem most történt)

Szóval még ne ess kétségbe, a doki biztos megmondja, hogy mi is az pontosan, amit kitapintottál.

2012. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, ha túl vagytok a dokin, írd meg légyszi, hogy mi lett az eredmény-1. voltam :-)
2012. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gemon.ro-n ezt találtam:

[link]

Ebben ez van:

"Azon faggyúmirigyek, melyek a szőrszálakkal összeköttetésben vannak, a szőrtüszőbe nyílnak. Sejtjei olajszerű váladékot termelnek. Ha e váladék útja valamilyen ok miatt elzárul, daganat keletkezik. E zsírdaganat a test bármely részén megjelenhet (néha akár 2-3 is), gyakrabban a test oldalán és a has tájékán. Könnyen kitapintható. Általában borsószemnyi nagyságú és a mélyebb szövetektől - izomzattól, csonttól - elkülönül, ezektől élesen elhatárolódik. A daganat fejlődését nyomon kell követnünk. Ha nem növekszik (egy hét után sem nagyobb), nem jelent veszélyt, enyhe növekedés esetén azonban káros lehet a környező szövet-elemekre. Forduljunk orvoshoz, a zsírdaganat könnyen eltávolítható/kihámozható. Ha felfakad, a helyet azonnal fertőtleníteni kell, különben gennykeltő baktériumok által megfertőződhet és tályog keletkezhet."

2012. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszii mindenkinek, hnap visszük el :) remélem nem lesz semmi baj :/
2012. máj. 17. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, na mi lett az eredmény???
2012. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogy jóindulatú dudor, és hogyha nagyobb lesz, és kevesebb lesz ott a szőr, akkor kell műteni csak :) meg céklát kell ennie :) szval semmi komoly :)
2012. máj. 22. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!