Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kezdő vagyok. Vemhes a hörim?

Kezdő vagyok. Vemhes a hörim?

Figyelt kérdés

Eléggé kezdő vagyok, 1.5hónapja érkezett meg nőstény törpehörim. Majd kb. 3 hete a párja. Hirtelen megnőtt a hasa,sokat eszik, alig tud menni. Viszont nem épít fészket. Lehet,hogy vemhes,vagy csak elhízott?(A hím nem hízott egy dekát se, és nem hiszem, hogy 1-2nap alatt így elhízhatna. Kérlek segítsetek.

Ha megnőtt a hasa,még kb. mennyi idő mire megszületnek a kicsik?

[link]

[link]


2009. jún. 26. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
valószínűleg igen bár a törpe hörin nemigazán szokott megláccani nekem sok van és csak ezét mondom , ha már látszik a hasa is mivel 21 nap a vemhességi idejük 1-2 nap ha látszanak az emlői is kezdhetsz uj lakhejet keresni a fiunak mert60százalékban felfalják a kicsiket. nekemvolt ojan ami az apa mellett nőtt fel és ojan is ami sajnos nem sok sikert majd írj mi lett
2009. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fészket építenek,mind a ketten. viszont a házikón kívül. Akkor a hímet válasszam el?

Köszönöm válaszod.

2009. jún. 27. 08:43
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
A fiút azonnal el kell távolítani, nem csak azért mert megeheti a kicsiket, hanem azért mert a szülést követően újra teherbe ejti az anyát.Még azelőtt,hogy az elsők felnőnének újra szülni fog.Akkor viszont az anya fogja megölni az elsőket.Ezt diktálja az életösztön.Ez nem gonoszság hanem törvényszerűség.Két alom nem lehet egyszerre.Még valami.Azt tanácsolják,hogy nem kell inni adni a hörinek ez nem így van teljesen.Az enyémek előtt mindig van víz vagy tej.Az más dolog,hogy lédús gyümölcsön is elvannak,de szeretik a tejet és melegben a víz is elfogy mindig.Nálam tavasztól őszig az udvaron vannak, árnyékos helyen. Nagyon élvezik.SN
2009. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sima bolti tejet? Én még nem próbáltam. Kipróbálom mindjárt. Akitől vettem sose választja el őket, és sose bántotta a kicsiket egyik se. Az viszont igaz,hogy egyfolytában vannak kölykök.
2009. jún. 27. 11:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. Tényleg megissza! De jó! Sose hallottam ilyet. Köszi a tippet.
2009. jún. 27. 11:45
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerencséje volt, nálam rákölykezett az elsőkre,hármat tudtam megmenteni.A hím nálam sem viselkedett támadóan a kicsikkel szemben,de a fent említett ok miatt kivettem.A sajtot is szeretik.Sőt néha rovarokat is esznek,azt olvastam.SN
2009. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az enyémek nem szeretik a tejtermékeket, de ezt már írtam. Viszont a légyért, a gilisztáért és a szárított bolharákért él hal a lány.

Elég ha a terkót kettérekesztem? Gondoltam arra,hogy csirkedrótot teszek közéjük és akkor a két felén ellehetne a két höri. 59x40-es a terkó.

2009. jún. 27. 13:56
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerencsésebb lenne valami tömör lemez,mert így a kicsik átmászhatnak.Jobb az óvatosság.Nem tudom mit csinálsz a kicsikkel,vagy, hogy mennyi hörit akarsz tartani, de előbb utóbb szét kell választanod a párt ha nem akarod,hogy tele legyen a ház hörcsöggel.Ebben az esetben egy teljesen külön helyet javasolnék.Mert a fiú rosszul viseli,hogy érzi, látja a lányt de nem mehet oda. Nem kell tartanod attól, hogy unatkozni fog egyedül, mert ezek a kis állatok a természetben is egyedül élnek.Csak párzáskor találkoznak.Persze játékra, futókerékre szüksége van.Imádják ha küzdeni kell nekik egy egy jobb falatért.Én 10cm es bodzafa darabkák végébe szoktam dióbelet szorítani és felakasztom ,hogy mozogjon.Így kell egy kis ügyesség a megszerzéséhez.Nagyon szeretnek kutatni élelem után.Tegyél kaját olyan helyekre ahol küzdenie kell érte egy kicsit,elég ha egy fadarab repedésébe magvakat szorítasz.Arra szerettem volna utalni,hogy ne kizárólag etetőt használj, nagyon elégedettek ha sikerélményük van egy két megszerzett falattal.Érdemes változtatni a dugihelyeket mert nagyon hamar megjegyzik és utána már rutinból oda mennek.A diót vágd félbe had küzdjön egy kicsit a kirágással.
2009. jún. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vasárnap meszületett 6 picurka. És már mind gazdis. Nagyon édesek. Még kellett volna 3-4, túl nagy az érdeklődés:)

Csinálni fogok nekik ilyen logikai játékokat:) Köszönöm a tippet.

2009. jún. 30. 17:55
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell sokáig várniuk,borzalmasan szaporák, ha jól érzik magukat.Vigyázz arra amit írtam, ha látod, hogy újra szül, azonnal vedd ki a nagyobbakat.Sok sikert.
2009. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!