Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csipog a hörim?

Miért csipog a hörim?

Figyelt kérdés
dzsungáriai törpehörim nagyon csipog. egyfolytában, nem csak alvásnál, mindig, olyan mintha fájna neki levegőt venni. tudom hogy volt már ilyesmi kérdés de ez nem olyan, légyszi segítsetek. 1 éves.
2011. okt. 5. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Egyedül van vagy párban/társaságban?Lehet h valami nincs rendbe vele(idegrendszeri probléma(?)vagy valami,ez sajnos előfordulhat ha nem gondos,felelősség tudatos gazditól veszed,egyszóval ha a beltenyészet nem kizárt!!! Apa-lánya,anya-fia felállásban valaki szaporítja őket(persze erről te nem fogsz tudni csak a viselkedés alapján,mint például az oldalirányba tartott fej,hátra szaltó,hanyatt esés vagy az oldalasan menés,stb...akkor nagy valószínűséggel Beltenyészetes hörcsögöt adtak neked!Esetleg a 2. variáció ha nem szoktatták kiskora óta kézhez és félelemből adódik!Ez a két variációt ismerem de lehet h más oka van...talán próbáld úgy,hogy a kezed le rakod a ketrec aljára s mozdulatlanul hagyod(teszel a tenyeredbe egy kis sajt darabot vagy amit szeret)és hagyod h ő maga mennyen bele,ekkor ha látod h szépen meg van és nem fél(annyira vagy egyeltalán,akkor lassan kiemeled és tartod a kezedben pár percet(kb.2-3)és ekkor vissza rakod,minden nap eljátszod ezt és nem fog félni,feltéve ha ez nem idegrendszeri baj!Sok sikert és sok-sok türelmet!:D
2011. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! nem félős, kiskora óta nálam , van viszont bolti, tehát a beltenyészet lehetséges, baja, nincs, nem tartja ferdén a fejét, csak be van gyulladva a szeme! :(
2011. okt. 5. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Hát akkor lehet h beltenyészetes Hörcsög,De lehet h Nem!:)Voltak többen is egy terráriumba mikor vetted?A szemére csinálj egy kis kamillás borogatást az szerintem helyre hozza(pici vatta csomó vagy fülpiszkáló is megfelel erre a célra)és óvatosan borogasd neki a szeme környékén,de a szemgyulladás okozója 80%-ban a forgács miatt van,mert vagy durva faforgács vagy poros és a szembe bele megy sajnos ami fájdalommal és szemgyulladással jár :( szerintem válts forgácsot(ki kell tapasztalni melyik forgács a jó)Nem mindig feltétlenül a minőségi forgács a jó meg az illatosított főleg hogy nem,lehet h neked a legolcsóbb válik be de lehet hogy valamelyik drágább(minőségibb)lehet h egyik se csak a csutka alom,ezt csak ki kell tapasztalni,melyik a jó/jobb !Nekem a Panzitól viszketett a hörim,A chipsi-től ugyan nem viszketett de begyulladt a szeme,Az olcsóbb meg durvább volt,így vettem neki csutka almot,meg szénát,így keverem a kettőt és semmi baja sincs már :)szerintem ez tuti megoldás és ajánlom ezt is próbáld te is ki!De lehet neked be válik majd a forgács valamelyike is :)Sok sikert és kitartást,lehet csak azért "csipog"mert fájj a szeme,vagy van mellette egy másik höri is és mint köztudott(amennyire én tudom)h egyik hörcsög sem társaság kedvelő(fajtárs)csak a párzás időre tűrik meg egymást,ha megtűrik...A Dzsungáriai meg főleg nem tűr meg más fatársát a területén !
2011. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amikor vettem volt mellette höri, a tesói. Most nincs. Nem is lesz, mivel egyedül szeret lenni. Köszi a tippet. Kamillatea sem használt, az orvos írt szemcseppet az sem :/
2011. okt. 6. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!