Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány éves korig tenyészthető...

Hány éves korig tenyészthető egy nyuszi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mikortól olyan öreg, hogy kockázatos lenne neki az ellés? Törpéről lenne szó.

2012. máj. 17. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Egész pontosat nem tudok neked mondani, de a törpenyulak átlagéletkora 6-7 év, én olyan 4 éves kora után már nem hoznék le tőle több almot.

Mennyi idős a nyuszi? Voltak már kisnyulai?

2012. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, még csak 2 hónapos. :) Köszönöm a választ!
2012. máj. 17. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Arra figyelj, hogy 8-12 hónapos kora között legyen az első alom. Előbb nagyon nem ajánlott (még fejlődik), később pedig belehalhat az ellésbe, mert ha 1 éves koráig nincs lehozva tőle az első alom, akkor becsontosodik a medencéje! Annak is járj utána, hogy egy évben hány alom hozható le maximálisan! Szerintem 1 vagy maximum 2, de ezt nem tudom.
2012. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. máj. 17. 18:05
 5/5 anonim válasza:

Nyuszi tulajdonos vagyok, de amikor kapott egy társat akkor szembesültem azzal a rémhírrel, hogy a nyuszi medencéje 1 éves kor után becsontosodik. HAZUGSÁG!


Az én 2,5 éves nőstényem ugyan elpusztult, de nem emiatt. Beindult a szülés és miután órákig nem lett eredmény bevittük az állatkórházban ahol a rágcsálókhoz kiképzett orvos műtötte meg. Sajnos az egyik pici nem fejlődött ki és ahogyan elhalt vérmérgezést kapott a nyuszim, és hiába jól viselte az altatást végül belehalt a több mint 1 órás műtétbe.


Előtte riadtan kérdeztük meg, hogy az-e a baj, hogy már 2,5 éves és első alom, mert később olvastam néhány kommentárt ahol ezt írták.

Azt mondta a nyuszimat műtő orvos, hogy ez a világ legnagyobb marhasága, mert csak a tengerimalacoknál van ilyen!!!

2013. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!