Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyszim mindent megrág is...

A nyszim mindent megrág is nem hajlandó inni a csöves itatóból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 napja kaptam egy oroszlánfejü törpenyulat. Ha kiengedem a szobámba akkor mindent megrág még a ketrecét is. Vettem neki egy fogkoptatót, de nem használja. Hogy szoktassam rá? És van egy csöves itatója amiböl nem hajlandó inni. Tettem be neki tálkát mert ahonnan hoztuk ott is az volt bennt neki és félek nem ismeri. Hogy szoktassam rá hogy igyon belöle?
2012. máj. 21. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, hogy mivel eteted, de ha a nyulak lédús táplálékot kapnak (friss zöldség, friss széna), akkor külön folyadékra nem igazán van szükségük, fel is puffadhatnak tőle. Egyébként odarakhatod az itató elé, és az ujjaddal piszkáld meg a kis golyót, picit nyomd oda a nyuszi orrát, hogy észrevegye, onnan folyik a víz.
2012. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már de akkor sem ivott belöle.
2012. máj. 21. 23:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Szénát és szárított gyümölcs-zöldségkeverèket kap enni.
2012. máj. 21. 23:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megrág: szokj hozzá, a nyulak ilyenek. Amit tehetsz, hogy "nyúlbiztossá" teszed a szobát. Pl. a szék/ ágy/ asztal lábára tekerj körbe szorosan és vastagon spárgát (ezt rendszeresen cserélni kell majd, de inkább azt rágja, ne a bútort), az elektromos vezetékeket rendezd úgy, h semmiképpen ne férjen hozzá stb.

Itató: ezen ne stresszelj, előbb- utóbb felfedezi magának a golyós itatót is. Egyébként az hülyeség, h a nyulaknak nem is igazán kell víz, fontos, h mindig legyen előtte friss, tiszta. Addig oké, h a zöldségekből sok nedvességet visz be, de ezen felül szoktak inni, a nyári melegben pláne. És nem lesz semmi bajuk a víztől....

2012. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első! A nyuszinak szüksége van vízre! Nem elég csak a gyümölcs.

Vagy a golyós itatóból vagy a tálkából fog inni, ha szomjas. Hagyd meg neki mindkettőt egyenlőre, majd ő eldönti melyiket használja. Nekem az egyik nyuszim csak tálkából, a másik csak golyós itatóból iszik.

2012. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem tényleg megtalálja majd az itatót. És hogyan szoktassam rá arra hogy használja a fogkoptatót?
2012. máj. 21. 23:56
 7/8 anonim ***** válasza:

"És hogyan szoktassam rá arra hogy használja a fogkoptatót?"

Ez alatt vmi bolti dolgot értesz?Semmi szükség rá.Legjobb fogkoptató a széna,illetve adhatsz neki faágakat.


[link]


Az oldalt ajánlom figyelmedbe,a végén van szó az ágakról is.

2012. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. :D
2012. máj. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!