Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kicsit hosszúak a nyuszim...

Kicsit hosszúak a nyuszim fogai? Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

van egy 8hetes nyuszim.

Ma néztem a fogait, az első 2metszőfoga szerintem kicsit hosszabb mint lennie kéne, nem vészesen de épp hogy nem látszik ki a pofijából ( vagyis épp h alul nem lóg ki neki)

enni természetesen tud, nem értem hogy lehet ilyen hosszú neki ha egész nap szénát rág, nem is keveset, de szerintem bőven lehetne neki rövidebb! Most megijedtem:( Mit csináljak? Vegyek neki fogkoptatót fát lehet kapni állatkereskedésekben direkt ilyeneket. Vegyek olyat neki? Tippek?


2012. máj. 22. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
kólát.az lemarja
2012. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szedj neki faágakat.(pl fűzfa)

Meg a korából kifolyólag gondolom,hogy mennetek kell majd oltásra az orvoshoz.Akkor mond neki,hogy nézze meg a fogait,hogy megnyugodj.

2012. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
első nem csodálom hogy csak 37%ban adsz értelmes válaszokat. csodálom hogy legalább ennyire futja az "agyadból" gyökér
2012. máj. 22. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak viccel. :) Nevess rajta. Amúgy ha nagyon nagy a foga, akkor az állatorvos lecsippenti, úgyhogy ne izgulj! :)
2012. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akácfa-leveleket és kisebb ágakat adj neki, az enyémnek nagyon szépen koptatta
2012. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, a faág nagyon jó, a széna is kell, hogy koptassa (hacsak nem foghibás, mert akkor csak állatorvos tud segíteni rajta).
2012. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én szárított kenyeret szoktam nekik adni + akácfát ezek télneg segítenek! ;) (széna mindíg legyen előtte)
2012. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kenyeret pedig nem szabad!


"Fontos megemlíteni a kenyeret, és egyéb pékárukat. Általánosan elterjedt tévhit, hogy a száraz kenyér kiváló fogkoptató. A metszőfogakra valóban van némi koptató hatása, de a szájba kerülve a nyáltól felpuhul, majd a gyomorban/belekben erjedésnek indul, ez pedig súlyosan megbetegítheti kis társunkat. Arról nem is beszélve, hogy a kenyéren a szárítás során szemmel nem is látható penész keletkezhet, ami szintén komoly gondokat okozhat, valamint a benne található méreganyagok igen károsak lehetnek felhalmozódva a nyúl szervezetében.


Legjobb tehát, ha semmilyen pékárut nem adunk kedvencünknek, hiszen a nyuszik számára a legjobb fogkoptató a széna!"

2012. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ma 19:12es!!! tényleg nemjó a kenyér! meghal tőle rövid időn belül.
2012. máj. 22. 21:33
 10/12 anonim ***** válasza:
én fogkoptató csemegerudat vettem neki, azt akár egész nap rágcsálja,ill. a ketrecében van egy fakanál,amit szintén szívesen rágcsál. meg ugye, az én drágám szereti éjjel a rácsot is rágni, így gondolom az is segít neki a koptatásban :)
2012. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!