Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hozhatok már a tengerimalacom...

Hozhatok már a tengerimalacom mellé társat?

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 hónapos tengerimalacom. Szeretnék hozni hozzá egy 1-1,5 hónapos kisfiút, csak olvastam valahol, hogy 7 hónapos kora felé érdemes, mert addigra már lesz akkora, hogy kialakul köztük a hierarchia és tudni fogja a pici, hogy ki a főnök és nem bántják egymást. Viszont az én malackám nagyon egyedül érzi magát és minél előbb szeretnék neki kedveskedni egy társsal. Elég idős már ahhoz, hogy rakjak be neki társat, vagy megvárjam a 7. hónapot?
2012. máj. 24. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég szerintem. Az enyémnek mondjuk a kislánya a társa de még így is össze össze vitatkoznak. Szerintem ha normálisan szoktatod őket össze akkor nem lesznek gondok. Csak fiút vigyél mellé, mert aztán a porontyokat nem tudod hova tenni. Kb az én malacom is olyan 4 hónapos volt mikor a kicsik születtek (terhesen kaptam) szóval nem hinném hogy ez nagyon korai. Bár még mire beszerzed is nő meg telik az idő stb.
2012. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a te malacod kezes, akkor nyugodtan hozhatsz neki egy másik kisfiút. Egy 1,5 hónapos fiú nem fog verekedni a vezérségért! Automatikus lesz a hierarchia. De azért egy pár napig külön ketrecben tedd mellé (vagy rekessz le egy részt a ketrecedből), hogy szokják egymás közelségét, és utána se mellé tedd be, hanem semleges helyen, a szobában találkozzanak mielőtt összeköltözteted őket.
2012. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hozz neki társat, nem csodálom hogy unatkozik már! Semleges területen szoktasd majd össze őket!
2012. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Norina86 ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy mekkora most tengerimalacod. Hány grammos? Általában ajánlott megvárni a 7 hónapos kort, mert ha nem egy nagy méretű malacról van szó, a kicsi hamar utoléri a növésben, és akkor még nem szilárdul meg a hierarchia. Ezért találták ki ezt a tanácsot.

A 4-5 hónap azért is érdekes, mert a te malackád még egy nagy kamasz, nem biztos, hogy apáskodna a kicsi fölött, lehet, hogy inkább bántaná, birkózná, mert még a saját erejében nem elég biztos, fitogtatni akarná a kicsi előtt. Ha 800 gramm alatt van a malacod, és még várnék a helyedben egy jó hónapot. Ha már fölötte van, közel kifejlett méretű, meg lehet próbálkozni hamarabb egy kis társsal.

2012. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!