Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac- olyan mintha...

Tengerimalac- olyan mintha köhögne mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
nem csinálja sokszor napi 3-4x,de eddig ilyen hangot nem adott ki..tüsszögni is szoktak néha de sztem az csak ugy mint az ember is..nem megfázástól.. 25fok van ált. a szobámba biztos nem fáztak meg.. ami még fontos info hogy 2napja kaptak lucernát amit a határba szedtünk..lehet azzal volt valami? és ez nem is köhögés? mit gondoltok???

#tengerimalac-köhögés
2012. máj. 30. 11:14
 1/4 Norina86 ***** válasza:

Ha túl mohón esznek, néha félremehet egy-egy falat (általában tápevés után észrevehető), és ezt visszaköhögi.

Ha nem szörtyög, szuszog, valószínűleg nem megfázás.


Lucerna, lóhere puffasztja a malacokat, ebből kis mennyiséget ajánlott adni. Inkább sima fű jó nekik tiszta helyről, ahol nem kipufogóval szennyezett és nem kutya vagy macskapisis.

2012. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem.

mennyi a kis mennyiség lucernából? mer nagyon szeretik amúgy :)

hát nemtudom h szennyezett e. határba szedtük le volt aratva és már eleve száraz volt mikor össze szedtük. azóta nem is mertem nekik adni nehogy bajuk legyen. mit gondolsz?

2012. máj. 31. 12:20
 3/4 Norina86 ***** válasza:

Nem szennyezett, ha nem nagy út mellett szedtétek, vagy messzebbre az úttól.

Kis marék fejenként, és nem minden nap, mondjuk 2-3 naponta. Ha száraz, az nem puffaszt annyira, mit a nyers.

2012. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
okés köszi a választ! :)
2012. máj. 31. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!