Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnét vegyek törpehörcsögöt?...

Honnét vegyek törpehörcsögöt? (lent)

Figyelt kérdés

Vas megyében élek Szombathely,Kőszeg közelében. Honnét tudnék beszerezni Dzsungáriai törpehörcsögöt(kék színűt).

Úgy tudom állatkereskedésekben nem gyakori.

Előre is köszi a válaszokat.



2012. jún. 2. 13:34
 1/2 anonim válasza:
Szia nem tudom honnan vetted hogy létezik kék színű dzsungi höri de csak egyféle színezete van. Olyan bármilyen állatkereskedésben lehet kapni. Szerintem ha kék színű akkor valami betegsége vagy valami átszínezte. Ha tévedek akkor szerintem tenyésztőhöz fordulj bár nem tudom van-e höri tenyésztő
2012. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A dzsungáriai törpehörcsögnek többféle színárnyalata van, bár nem annyi, mint a Campbell-hörcsögnek. A legelterjedtebb a vadas (sötétbarna/szürke) illetve a pearl (fehér/szürke) szín, de létezik az ún. kék (valójában halványszürke) és a „winter-white” színárnyalat is. Ezeken kívül Campbell-hörcsögök kereszteződéséből különleges színű hörcsögöket tenyésztettek ki. Legismertebb Magyarországon megtalálható Campbell-dzsungáriai hibridek: mandarin, narancs (piros szemű), pearl-mandarin, barna, bézs.

Vadas: A vadon élő példányok színéhez hasonló. A hát szürke, a közepén fekete csíkkal, amit barna csíkok kísérnek, és ezeket újra fekete csík kíséri. A has fehér.

Kék: A hát alapszíne bézs, csíkozása hamuszürke, és kevésbé kivehető, mint a vadasé. A has fehér.

Pearl (gyöngyház): A hát fehér szürke csíkokkal. Erősségük egyénenként más és más. Általában kölyökkorban erősebbek; felnőttkorra elhalványodnak, akár el is tűnnek.

Winter white: Színei nyáron a vadaséval egyeznek, télre elhalványodnak. Ekkor a csíkok is kevéssé, vagy semennyire sem láthatók. Ennek oka a Wh domináns módosító gén.

Zafír winter white: Színei nyáron a kékével egyeznek. Télre ez is kivilágosodik.

Mandarin: A hát alapszíne bézs, csíkozása világosbarna.

Pearl-mandarin: Alapszíne fehér, csíkozása halványnarancs. Van piros szemű változata is.

Narancs: Hasonló a mandarin színű hörcsöghöz, de a szem színe piros. (gyöngyház)

Wikipédiából:)


itt egy kép is [link]

Azért köszi:)

2012. jún. 6. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!