Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tapasztalatok?

Törpenyúl tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy veszek egy törpenyulat. Érdekelne, hogy mennyire zajos illetve szagos állat. Egy szobában lenne velem, tehát fontos volna, hogy tudnék-e tőle aludni.


Voltak degujaim is, csak azok egész éjjel rágták a rácsot a fejemtől 5 méterre, így átköltöztek barátnőmhöz családi házba.


Úgy tudom, hogy szobatisztaságra lehet nevelni, de azt nem tudom mennyire érezni a szagát. Meg hogy ő is rágná-e a rácsot, vagy ez nyulakra nem jellemző? Minden választ köszönök előre is. :)



2012. jún. 5. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A mienk kb fél évig sem volt ketrecben(ezóta szabadon van) de nem emlékszem, hogy rágta volna a rácsot, de fötörni az alomban/szénában és hangosan enni tudnak. Az ürülékének nincs, de a vizeletének eléggé erős szaga van.
2012. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nekem volt torpenyuszim ketrecben tartottam és mindíg rákta a rácsot és az enyém fiu volt ugyhogy nagyokat dobbangatott ezért nem tartottam a szobában de a másik szobábol átt is hallottam a dobbangatásait szoval ha veszel akkor inkább nőstényt az nem annyira tobbangat nem annnyira büdös a pisije és nem annyira bolond ,de ha lehet akkor inkább másiik szobában tards
2012. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem bak van.

Van,hogy rágja a rácsot de az enyém nem sokáig.

Mikor kaparja a szénát a tartóból az tud hangos lenni,meg van egy rossz szokása,hogy rángatja az itatóját.Tudok tőle aludni,viszont aki egyszer itt aludt nálam,reggel mondta,hogy szörnyű zavaró volt.:D

Ezt így előre lehetetlenség megmondani,hogy a tiéd milyen lesz/lenne.:) Valamelyik végig zajong,valamelyik csendesebb.

A szag pedig van,ha nincs takarítva 2-3naponta a wcje.Én most forgácsot használok átmenetileg(fapellet a legjobb,ott nem érezni a szagokat olyan hamar) és szörnyű szaga van.Minden nap kitisztítom,de belepisil 3szor és már érezni..Plusz miután ivarérett lesz büdösebb lesz a pisije és a bogyója is.


Szóval vannal ilyen kis nehézségek,de én imádom,jó döntés volt.:)

2012. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Igazából a szagtól félek kevésbé, takarítani azt lehet akár napi többször is gondolom, ha muszáj, viszont a rács rágással komoly "tapasztalataim" vannak, ami miatt kicsit izgulok. :) Majd még gondolkodom rajta, mégegyszer köszi mindannyiotoknak!

2012. jún. 5. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Tedd nyuszibiztossá a szobádat, aztán tartsd szabadon, a mienk is kint van éjszaka is, és végigalussza az egészet a kis szőnyegén. :)
2012. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nőstény is dobbantgat, ezt akkor teszik, ha megijednek valamitől.

Kérdező! Ivartalanítás segít a szagokon és ha nyúlbiztossá teszed a szobát, akkor nem lesz hangos.

Egyéb esetben lesznek problémák, főleg kamasz korában. Azt a zajongást nem kívánom senkinek :D Volt pár éjszaka, amikor kiraktam ketrecestől az előszobába, mert nem tudtam tőle aludni - viszont kiengedni nem tudtam éjszakára, mert ivaros volt és bogyóval jelölt mindent.

2012. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is voltak degujaim, a nyuszi annyira nem durva :)
2012. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!