Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tönkreteszi saját magát a...

Tönkreteszi saját magát a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, napi 4 órát van kb az udvaron, és minden este megyünk sétálni( másfél- 2 órára)A kertben délután elég sokat játszok vele..labdázunk, kergetőzünk, frizbi , gumit rángat stb, mindent amit el tudtok képzelni...ez tart úgy 2-3 órán keresztül..én bemegyek pihenni, de ő csaknem haggya abba..saját magának tovább hurcolgatja a labdáját, gondol egyet felugrik a gumira és lóg rajta 20 percig, úgy hogy közbe hintáztatja magát,a másik kutyámat egésznap szekálja és kergeti, hogy játszanak.. és az esti sétánál amikor elengedem a többi kutyával játszani, szétfutkossa az agyát, estére pedig amikor hazaérünk zihál nagyon sokáig, látszik rajta hogy teljesen kivan merülve.Már fogyott is 3 kilót.Nagyon hiperaktív,és túlhajtja magát látom rajta..Egy 3 éves amstaffról lenne szó. Mit tehetnék hogy a nap végére ne legyen hulla a kutya?Az oké hogy mozog, na de szerintem mértékkel kellene...Mivel nyugtathatnám le egy kicsit hogy pihenjen is néha?


16 /L


2011. jan. 20. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Semmivel szerintem. Érzi Ő, ha elfáradt annyira, hogy pihenjen. Szólj rá, h menjen a helyére, de az enyém akkor duzzog. Ők is ilyenek, én már alig bírok vánszorogni, ők még rohangálnak.
2011. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne aggódj, egyes kutyák ezt élvezik. :) Ő tudja, neki mikor jó, és a határait is tudja.
2011. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha megunja a futkorászást ugyis leáll vele, vagy ha elfárad... Legjobb az lenne ha mennél vele futkozni:) meg esetleg jobban válogasd meg mit adsz neki enni ha ennyi energia kell neki... necsak száraz bótos kaján éljen:) meg azért kutya hogy futkozzon...
2011. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szerintem mindenképpen kérdezz meg egy hozzáértő embert, mert nem lenne jó, ha a kutyus nagyon lefogyna..

Ennyi mozgáshoz rengeteg energiára van szüksége. Nem tudom, hogyan eteted, de ha naponta egyszer, akkor sztem most szokj rá, hogy estefelé is adsz neki valamit. És ne csak szárazeledelt!

Én úgy gondolom, h nem gond h ha ennyit mozog, de ha nagyon aggódsz emiatt, akkor legalább te ne fáraszd nagyon le a labdadobálással( nem azt mondom h ne játsz vele).

2011. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bányai Károly ***** válasza:
75%
Az amstaff ilyen, nem kell érte aggódni. A mienkkel (kicsit keverék) se lehetett bírni. Akkor szoktattam rá, hogy reggel 6 km-t rohant a kismotor után, aztán két és fél óra kutyasuli, este még fél óra rongytépés, még egy óra klikker. Asszed elfáradt? Hajlamos vagyok én is azt mondani, amit már előttem mások: Ő majd érzi, mennyit bír. Mindenesetre, ha tényleg annyira hajtja magát, hogy nagyon lefogyna (3 kiló az semmi) akkor kérdezd meg az állatorvost. Vannak nagyon enyhe természetes hatóanyagú nyugtatók.
2011. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős, de gondolom még nagyon fiatal. Ők már csak ilyenek, állandóan játszanának. Nekem kettő van, a kisebb állandóan ugrál a másik előtt meg ugatja, hogy játszanak. Majd a korral lenyugszik. Tudja ő, hogy hol az elég. Talán próbálj meg vele agilityzni, biztosan élvezné.
2011. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

neked mint embernek kellene irányítanod az ő tevékenységét-ha csak mozgatod és jutalmazod(játék, szabadon szaladgálás, frizbi, ételosztás stb.) az nem ér semmit-szellemi elfoglaltságra is szüksége lenne ami fejben fárasztja

rövidpórázas lábmelleti séta, keresős nyomkövetős játékok, szabályok határok felállítása és betartatása minden nap, kiképzés stb.

...és legyen számára biztosítva egy nyugodt csendes kuckó ahová el tud békességben vonulni, nem zavarják, szekálják folyton, pihenhet nyugodtan

2011. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
ja és pont egy amstaff nem érzi mennyit bír ezek a tipusok képesek addig hajtani magukat amíg csak a szívük bírja-szóval valóban kezelni kell a hiperaktivitást az előző válasz segíthet...!
2011. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám volt, hogy elájult addig kergette a labdát, akkor még nem tudtam, hogy nekem kell tudnom, hogy ő mikor fárad el (ő bulldog, de szerintem staffal higíthatták, mert jellemre is, meg testfelépítésre is elég staffis). Tényleg érdemes lenne neki valami pihi helyet elkülöníteni, és kényszerpihenőkre tenni néha.


Ismerek egy vizslát, aki szintén nem hajlandó megállni, de annyira nem, hogy még evés közben is elmegy futkározni, kisebb korában konkrétan úgy nézett ki, mint akit éheztetnek. Nála is az lett a megoldás, hogy evés után kényszerpihenő, bár ez nála fekve helybenmaradás volt, és estére bevitték a házba, és nem engedték ki. Kicsit így összekapta magát, de még mindig nagyon pörög és egy deka felesleg nincs rajta.

2011. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zeusz4 ***** válasza:
Szia,ne aggódj érte ő ilyen az én stafford kan kutyám nyáron a legnagyobb melegben jár gyíkokat keresni a kutya korom fekete az előtem szóloknak igazat adok a staffi érzi ha piheni kell de tényleg kevésbé energiadús kajával etesd.:)
2011. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!